שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרקדניות המכוסות תובעות פיצויים מעירית י-ם
  בעקבות לחץ חרדי, הופיעו בנות להקת מחולה בחנוכת גשר המיתרים עם שכמיות וכובעים. היום הן תובעות חצי מיליון שקל מהעיריה "על הפגיעה במוניטין, הביזוי ועוגמת הנפש"

  כמעט חודש אחרי "פרשת חנוכת גשר המיתרים" שנחשפה ב-ynet, במהלכה הופיעו רקדניות להקת "מחולה" כשהן מכוסות בשכמיות וכובעים, מסרבת הפרשה לדעוך. היום (ג') הגישה הלהקה, באמצעות בא כוחה עו"ד נדב העצני מכתב לעירייה, בדרישה לקבל כחצי מיליון שקלים פיצויים על "הפגיעה במוניטין הלהקה, ועל הביזוי ועוגמת הנפש שנגרמה לרקדנים".

   


  רקדניות להקת מחולה (צילום: גיא אסיאג)

   

  כזכור, לפי כחודש באירוע חנוכת גשר המיתרים, הופעל לחץ חרדי כבד על ראש עיריית ירושלים אורי לופוליאנסקי ומנהלי להקת המחול "מחולה", לבטל את הופעתן בטקס בנימוק של "חוסר צניעות". לאחר דיונים אינטנסיביים ולחץ אשר הפעילו חברי האופוזיציה, גובשה בדקה ה-90 פשרה יצירתית: הנערות הולבשו בכיסוי ראש. הפרשה עוררה הדים רבים בארץ, בטענות קשות על כפייה דתית בירושלים, וזכתה אף לכינוי "מופע טהראן".

   

  במכתב שנשלח היום לעיריית ירושלים, נכתב כי "בניגוד להסכמות ולחוזה שנחתם בין הצדדים.... סירבתם לאפשר למרשיי ונציגיי להציג את ריקודיהם וכישוריהם. תחת זאת הנחתתם עליהן הנחיות תלושות ומשפילות, אשר הציגו את רקדני מחולה באור מגוחך. כך, הוסתרו רקדני מחולה במשך שעות ובודדו באוהל סגור, ולאחר מכן הולבשו עליהם כובעים שהציגו אותם באופן מבזה וגרוטסקי".


  עולות לבמה. באופנת השקים

   

  עוד נכתב, כי הלהקה למעשה לא הורשתה להציג את התכנית האמנותית עליה עמלה זמן רב, וכי "הופעה אומללה זו זכתה לחשיפה רבה ברחבי הארץ, וגררה ביקורת רבה". עו"ד נדב העצני, בא כוחה של הלהקה, מסר ל-ynet כי "לא ייתכן שהרקדניות בוזו הושפלו ונפגעו, ועוד באו אליהן בטענות של 'למה שיתפתם פעולה במופע הטליבאני הזה?'. כל זה, תוצאה ישירה של ראש העיר וסגנו, שהפרו חוזה בצורה בוטה וישירה אשר גרמה לנזקים משמעותיים ללהקה", הוסיף העצני.

   

  ניר ברקת, יו"ר האופוזיציה של עיריית ירושלים, מסר ל-ynet בתגובה: "תפקידו של ראש עיריית ירושלים אינו להיות נציג האו"ם ולברוח מאחריות, אלא להנהיג ולקבל החלטות בראייה ממלכתית. תלמידות מחולה מביאות כבוד רב לעיר והיחס אליהן היה מביש וביזה לא רק אותן אלא את העיר כולה. אירועים מסוג זה מבהירים פעם נוספת מדוע יש הגירה שלילית מהעיר. ירושלים ראויה לראש עיר עם ראיה ממלכתית שיודע לאזן באופן שקול בין הרגישויות השונות בעיר".

   

  חבר מועצת העיר סער נתנאל הוסיף: "אני מבין ומזדהה לחלוטין עם הדרישה המוצדקת לפיצוי של בנות להקת מחולה שספגו עלבון צורב מהתנהגות העירייה. אי-אפשר לשכוח את הפיאסקו הנורא של טקס חנוכת גשר המיותרים, ומבחינתי כל אחד מהציבור החופשי בעיר ראוי גם הוא לפיצוי על ההשפלה שהוא חש למראה ירושלים במלוא כיעורה. אולי רק דרך פגיעה בכיס תלמד הנהלת העירייה החרדית דרך ארץ וסובלנות מה הם".

   

  מדוברות עיריית ירושלים נמסר: "מדובר בעתירה הנובעת מסיבות פוליטיות כחלק ממערכת הבחירות בירושלים. הרי גם נציגי מחולה יודעים שראש העיר כלל לא לקח חלק בהחלטה להלביש את הבנות בכובעים, ואף תקף את סגנו (יהושע פולק) על התבטאויותיו בנושא. יש לציין כי בבדיקה התברר שהשכמיות שלבשו הבנות וכונו "שקים", שימשו את הלהקה גם באירועים קודמים. משום כך, הם צריכים להגיש את התביעה גם כנגד צוות ההלבשה של הלהקה". את תגובתו של סגן ראש עיריית ירושלים יהושע פולק לא ניתן היה להשיג.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  חנוכת הגשר
  צילום: AP
  ברקת. מחזה מביש
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים