שתף קטע נבחר

גוגל מגלה: כמה גדול האינטרנט

מהנדסי ענקית החיפוש חשפו כי מספר כתובות האתרים ברשת חצה את קו הטריליון (אלף מיליארדים). "נאנדקס את כל המידע בעולם", מבטיחים בגוגל

כמה כתובות URL קיימות באמת באינטרנט? לפי ענקית החיפוש גוגל, יותר מטריליון (אלף מיליארדים), כך הודיעה החברה בבלוג הרשמי. המספר הפתיע אפילו את מהנדסי גוגל, אף על פי שאלו צופים ברשת גדלה במיליוני דפים מדי יום.

 

"האינדקס הראשון שגוגל הקימה ב-1998 כלל 26 מיליון אתרים בלבד, ועד שנת 2000 הוא חצה את גבול המיליארד. במהלך 8 השנים לאחר מכן, ראינו מספרים גדולים בהרבה. כעת כמות התוכן ברשת הגיעה לציון דרך חדש - 1,000,000,000,000 כתובות אתרים יחודיות", נכתב בבלוג.

 

לפי גוגל, כמות הדפים ברשת חושבה בהתבסס על מספר הקישורים: הכלים של גוגל נכנסים לאתר מסויים ועוקבים אחרי הקישורים שבו לאתרים חדשים. באתרים אלו יש קישורים נוספים לעקוב אחריהם, וכן הלאה. "אז כמה דפים יחודיים יש ברשת באמת? אין לנו מושג. אין לנו את הזמן לעקוב אחרי כולם, אבל אם נדבר בכלליות, המספר הוא אינסופי", נכתב.

 

"הגרף של מספר האתרים דומה למפה עליה טריליון צמתים. כמה פעמים ביום אנחנו מבצעים פעולת חישוב המקבילה לחקר מלא של כל אחד מהכבישים והצמתים בארה"ב. אלא שהמפה שלנו גדולה פי 50,000 מכל ארה"ב, עם פי 50,000 כבישים וצמתים", הסבירה החברה.

 

טריליון כתובות אינן בהכרח טריליון אתרים - לפי גוגל, לעתים כמה כתובות מובילות לאותו אתר או מובילות לאתרים שאינם כוללים שום מידע שימושי לגולש. יש לציין כי גם אם כמות האתרים אותם סורקים הזחלנים של גוגל עצומה, רובם המוחלט של הגולשים מסתפקים במועט, ולא נכנסים לקישורים שמעבר לעמוד תוצאות החיפוש הראשון.

 

"אנחנו גאים להיות האינדקס המקיף ביותר ברשת, ומטרתנו הייתה ונשארה לאנדקס את כל המידע בעולם", כתבו ג'ס אלפרט וניסן חג'ג', מהנדסים בצוות תשתיות החיפוש של החברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים