שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הבדואים: "אנחנו לא מתנחלים - לא יפנו אותנו"
  השר יעקב אדרי הציע לשלם פיצויים לבדואים שיעזבו את אדמתם - והבדואים זועמים. "אלה האדמות שלנו עוד לפני קום מדינת ישראל", אמר יו"ר הכפרים הבלתי מוכרים בנגב. ח"כ א-סאנע: "אדרי מטפטף רעל. עליו להתפטר"

  "אנחנו לא מתנחלים ולא יפנו אותנו - לא תמורת תשלום ולא בכוח". כך הגיבו נציגי התושבים הבדואים בנגב להצעת השר לפיתוח הנגב והגליל שנחשפה היום (א') לראשונה ב-ynet ועיקרה: חוק פינוי-פיצוי לבדואים שפלשו לקרקעות מדינה - ופינוי בכוח למי שיתעקש להישאר על האדמות.

   

  יו"ר הכפרים הבלתי מוכרים בנגב, חסיין אל-רפאייה, אמר ל-ynet בתגובה להצעה: "במקום להחליט לפנות אותנו, על השר אדרי לקבל את העובדה שמדובר ביישובים קיימים ובתושבים המתגוררים על אדמותיהם".

   

  הצעתו של אדרי הועלתה על רקע פעילותה של ועדה בראשות השופט אליעזר גולדברג, שעתידה להגיש המלצות בנושא זה בקרוב. "אלה האדמות שלנו עוד לפני קום מדינת ישראל ואינני מבין מדוע הוא חשב על היוזמה הזאת בזמן שעדיין לא התקבלו מסקנות ועדת גולדברג", אמר אל-רפאייה.

   

  גם ח"כ טאלב א-סנע (רע"מ-תע"ל), תושב לקייה שבנגב, הביע שאט נפש מדבריו של השר אדרי והודיע שבכוונתו לדרוש את פיטוריו מהממשלה. "אדרי איננו ראוי ורצוי כשר בממשלה בעקבות הצהרותיו אלו, שאינן מפנימות את זכויותיהם של הציבור הערבי בגליל ובנגב". א-סנע מאשים את אדרי בכך שהוא "מטפטף רעל" ומזהיר: "לצערי הרב - יבוא יום ומישהו יקצור את הזרעים הללו וכולנו נצטער שלא עצרנו את הפטפטת".

   

  יו"ר בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, הוסיף: "אתה לא יכול להחזיק את המקל בשני קצותיו, גם להכריז שיש משטר דמוקרטי בישראל וגם לגרש אנשים מאדמה ששייכת להם מזה דורי דורות. אני מציע לך השר אדרי - רגע לפני שאתה מחוקק את חוק פינוי פיצוי - חוקק חוק שיכריז על משטר אפרטהייד בישראל. מה שהוא עושה זאת חוצפה אדרי ואנשים כמוהו חולמים להשלים את המלאכה שהחלה בשנת 1948, ולהוסיף ולגרש אנשים מאדמתם עליה הם חיים זמן רב לפני שאדרי ושכמותו הגיעו לכאן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אוהל בדואי. לא מתכוונים להתפנות
  צילום: לע"מ
  צילום: גיל יוחנן
  ח"כ א-סאנע. שאדרי יתפטר
  צילום: גיל יוחנן
  ח"כ זחאלקה. זו חוצפה
  צילום: רונן בוידק
  מומלצים