שתף קטע נבחר

עוזי דיין הצטרף לליכוד: נתניהו נקי כפיים

במסיבת עיתונאים משותפת בכנסת, הודיע עוזי דיין על חבירה לליכוד. הוא שיבח את התנהלותו של יו"ר המפלגה, בנימין נתניהו: "הוא ניהל את המדינה ואת משרד האוצר בניקיון כפיים מדהים". לדברי דיין, הליכוד יילחם איתו בשחיתות

האלוף במיל' עוזי דיין הכריז בצהריים (יום ב') במסיבת עיתונאים משותפת עם בנימין נתניהו בכנסת על הצטרפותו הרשמית לליכוד ועל כוונתו לרוץ ברשימת הליכוד לכנסת. הוא הילל את מלחמתו של נתניהו בשחיתות, ואמר כי מצא בליכוד שותף למלחמה בנגע הזה.

  

נתניהו אמר כי דיין הוא איש רב-פעלים וברוך כישרונות: "דיין גילה ראייה מקורית ומחוייבות ציונית. הוא מביא את שתי התכונות הללו לליכוד ולמדינה. עוזי הוא גם חבר לנשק".  


עשה תפנית. דיין ונתניהו (צילום: דודי ועקנין)

 

עוזי דיין אמר: "לפני שש שנים הלכתי לדרך ציבורית, הלכתי לדרך לא קלה וארוכה. עסקתי בהרבה דברים בהתנדבות. מפלגת תפנית החליטה לחבור לליכוד והעיקר זה סדר יום, וסדר היום הוא מדינה יהודית דמוקרטית וציונית, החזרת הביטחון, כלכלה חזקה וצומחת וחינוך, מערכת שלטונית נקייה וראויה".  

 

דיין, שנכשל כשניסה לרוץ במפלגת תפנית באופן עצמאי, אמר כי הבין שלא יוכל לפעול בכוח קטן וכדי לעשות שינוי צריך לחבור ליכוד, משום שהליכוד בראשות נתניהו יכול לעשות את זה, "בנימין נתניהו ניהל את המדינה ואת משרד האוצר בניקיון כפיים מדהים".  

 

לגבי המאבק בשחיתות, אמר דיין: "תפנית הציגה את דגל המלחמה בשחיתות. כולנו הקורבנות של השחיתות וגם נתניהו

הוביל בתוך הליכוד מהלך לניקוי השורות שמצביע על כוונותיו. אני מרגיש שבליכוד לוחמים איתי כתך אל כתף".  

 

גם נתניהו וגם דיין דחו את הטענה שנרקם דיל, במסגרתו הובטח לדיין תפקיד בממשלה אם נתניהו ירכיב אותה: "כל מה שהובטח לי זה עבודה קשה ותמיכה הדדית. לא ביקשתי שיריון ולא קיבלתי שיריון. כל מי שמגיע היום לפוליטיקה, אומרים שאו שהוא פתטי או שהוא אופורטוניסט. מעולם לא ניהלתי משא ומתן עם שום גוף שהוא, לא עם קדימה ולא עם העבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
מצא בית. עוזי דיין
צילום: דודי ועקנין
מומלצים