שתף קטע נבחר

רב הכותל לאובאמה: מצטער על חשיפת הפתק

באיגרת למועמד הדמוקרטי לנשיאות, מביע הרב רבינוביץ' צער רב על "המעשה הנלוז" של הוצאת הפתק שהטמין אובאמה בעת ביקורו במקום. במקביל, גם בחור הישיבה שחשף את הפתק הביע צער על מעשיו והחזיר אותו למקומו

רב הכותל, שמואל רבינוביץ', שיגר היום (ג') איגרת למועמד הדמוקרטי לנשיאות ברק אובאמה, ובה הוא מביע צער על הוצאת הפתק שהטמין בביקורו במקום בסוף השבוע. בנוסף, בחור הישיבה ששלף את הפתק של אובאמה מהכותל הביע את התנצלותו וצערו העמוק על הוצאת הפתק וביקש את סליחתו של אובאמה ואף החזיר את הפתק למקומו באמצעות עוזרו של רב הכותל.

 

 

באיגרת ששיגר הרב רבינוביץ' לאובאמה הוא כותב כי "כרב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הצטערתי צער רב למשמע המעשה הנלוז של הוצאת הפתק. רבים הם הפוקדים את הכותל המערבי – יהודים ושאינם יהודים, כבודם וכבוד תפילתם עומדים בראש מעיינינו".

 

"איני יכול אלא להצר על כך שאווירת קדושה זו לא נגעה בליבו של אותו מתפלל כפי שנגעה בליבך", הוסיף הרב רבינוביץ' במכתבו. "תפילתך כמובן אינה נפגעת ואינה נפגמת מפרסום זה", ציין רב הכותל ואף איחל לו שכל תפילותיו יתגשמו. את מכתבו חתם הרב רבינוביץ' בברכו את אובאמה שיהיה "שליח נאמן לבורא עולם ומן הפועלים והרואים בטוב ירושלים".

 

כזכור, בפתק שטמן בכותל כתב הסנטור אובאמה: "אלוהים, הגן על משפחתי ועליי, סלח לי על חטאי ועזור לי להישמר מפני גאווה וייאוש. תן לי את החוכמה לעשות את מה שנכון וצודק ועשה אותי לכלי לביצוע רצונך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפתק והסערה. אובאמה בכותל
צילום: רויטרס
מומלצים