שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  איך עובד מיקרוגל?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים
  שאלה: רציתי לדעת, איך עובד מיקרוגל? האם הקרינה בו מסוכנת לבני אדם? 

   

  תשובה: לגולשת היקרה שלום. תנור המיקרוגל משמש לבישול ולחימום באמצעות גלי מיקרו. התנור הוא מכל אטוּם שמצויים בו מגנטרון (magnetron), שפופרת
  אלקטרונית להפקת גלי מיקרו, והתקן סיבוב המבטיח את חשיפת המזון שבתוכו לקרינה באופן אחיד. גוף התנור עשוי מתכת, משום שמתכות אינן מאפשרות את מעברם של גלי מיקרו דרכן (מסיבה זו אין משתמשים בכלי מתכת להכלת המזון שבתנור).  

   

  תנור המיקרוגל מפיק גלי מיקרו בתדירות גבוהה, כ-2.45 גיגאהרץ. גלים אלה נבלעים במולקולות המזון שבתנור ומחממים (מבשלים) אותן ואת המולקולות הסובבות אותן. הואיל ואין צורך לחמם את כל חלל התנור, עם האוויר שבו, עם הכלי המכיל את המזון ועם הדפנות הפנימיים של התנור, תהליך הבישול כולו מהיר בהרבה מכפי שהיה מתנהל בתנור חשמל או גז. מכלי המזון עשויים מחומרים כגון זכוכית (מרבית הסוגים), קרמיקה, פוליאתילן, נייר וכדומה, שאינם סופגים את גלי המיקרו ולכן אינם מתחממים.  

   

  לעניין הסכנה הטמונה בשימוש במיקרוגל: חשיפת רקמות אנושיות לגלי מיקרו אכן אינה מומלצת - החימום ע"י גלי מיקרו יכול לגרום להרס הרקמות, מעבר לטמפרטורת סף מסוימת (43º צלזיוס בקירוב). על כן, היחשפות לעוצמות קרינה גבוהות - מעל 20 מילי-וט לסמ"ר של פני הגוף - עלולה לגרום נזק בלתי הפיך. בשל כך מיוצרים תנורי המיקרוגל בהתאם לתקנים קפדניים אשר נועדו למנוע דליפת קרינה.

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן

   


    

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                                לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet  


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  איך עובד מיקרוגל?
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  האם השימוש במיקרוגל מסוכן?
  צילום: ablestock
  מומלצים