שתף קטע נבחר

קדימה נערכת: ספר הבוחרים ייסגר היום

הודעתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, תופסת את קדימה מוכנה. ספר הבוחרים לקראת הפריימריז לראשות המפלגה ייסגר מחר. המועמדים המובילים: שרת החוץ ציפי לבני ושר התחבורה שאול מופז

עם הודעתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נכנסים הפריימריז בקדימה להילוך גבוה. היום (ה') ייסגר באופן רשמי ספר המתפקדים, כאשר המועד האחרון להגשת המועמדות בקדימה הוא 24 באוגוסט. שרת החוץ, ציפי לבני, ושר התחבורה, שאול מופז, הם המועמדים המובילים, אך יחד עמם יעמדו לבחירה גם השרים אבי דיכטר ומאיר שטרית.

 

מופז ולבני שוהים בארה"ב, ועם שובם צפויים להגביר את קצב עבודתם לקראת הפריימריז. המהלך המעניין ביותר שצפוי להתרחש בימים הקרובים הוא הודעתם של חברי כנסת רבים על המועמד שבו הם תומכים. הפריימריז יתקיימו ב-17בספטמבר ואם יידרש סיבוב נוסף - הוא יתקיים שבוע לאחר מכן.

  

עדיין לא ברור במי יתמכו בכירי קדימה - יו"ר הכנסת, ח"כ דליה איציק, יו"ר ועדת החוץ והביטחון, צחי הנגבי, ושרי המפלגה. במערכת הפוליטית מעריכים כי בכירי קדימה יידרשו כבר בימים הקרובים להודיע במי הם תומכים. איציק והנגבי מתלבטים במי לתמוך. הנטייה בקרב רבים מבכירי קדימה היא לתמוך בלבני. לפי שעה, לפי סקר שהתפרסם ב"ידיעות אחרונות" בסוף השבוע - הצטמצם הפער בין לבני למופז לאחוזים בודדים.

 

לפי שעה, הכל פתוח במאבק על צמרת קדימה, ובעקבות הודעתו של אולמרט הנתונים צפויים להשתנות עוד. כעת יש חשיבות רבה למומנטום שייווצר לאחר ההודעה. הודעות התמיכה שיימסרו ישפיעו על המגמה של המתפקדים בקדימה, במיוחד אם הבכירים שצוינו לעיל יחליטו לתמוך בלבני או במופז.

 

לנוכח העובדה שמספר המתפקדים קטן יחסית, הקרב צפוי להתנהל על כל קול ומי מן המועמדים שיצליח להביא יותר מתפקדים לקלפי - יגדיל את סיכוייו.


פורסם לראשונה 30/07/2008 20:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד אולמרט
צילום: AP
צילום: ג'ורג' גינסברג
ציפי לבני
צילום: ג'ורג' גינסברג
מופז
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים