שתף קטע נבחר

אוסטרליה: ראש הממשלה צאצא לגנבת תחתונים

אוסטרליה זוכה לכבוד מפוקפק בכך שמייסדי המדינה היו פושעים ועבריינים, שהוגלו ליבשת הנידחת מבריטניה. כעת מתברר כי אפילו ראש הממשלה, קווין ראד, הוא צאצא לאותם אסירים גולים, בהם - גנבת תחתונים בת 12 וגנב סוכר.

 

הכנסייה המורמונית באוסטרליה פעלה בשנה האחרונה לבדוק את אילן היוחסין של ראד והגישה את הממצאים ללשכת ראש הממשלה. המחקר העלה כי ראד הוא צאצא למשפחת פושעים ענפה, בהם מרי ווייד, שהוגלתה לאוסטרליה בגיל 12 אחרי שהורשעה בגניבת תחתונים.

 

בשלהי המאה ה-18 הפכה אוסטרליה למושבת העונשין של הממלכה הבריטית, שחיפשה אתרים חדשים להגליית פושעים וגורמים בלתי רצויים. ההיסטוריה הכאובה הזו היתה בעבר מקור לבושה עבור האוסטרלים, אך כיום שושלות הפשע הן מקור לגאווה עבור רבים.

 

ב-1788 הגיעה קבוצה ראשונה של מתיישבים בריטים ליבשת - 800 אסירים ועוד כמה מאות ספנים ואנשי חוק - שהקימו מחנה מאסר, שהפך במרוצת השנים לעיר סידני. עד שנת 1868 הגלתה בריטניה יותר מ-160 אלף עבריינים לאוסטרליה.

 

מרי ווייד, מאבות אבותיו של ראד, היתה אחת מאותם אסירים גולים. היא חיה בעוני מחפיר בסוף המאה ה-18 והתקיימה מניקוי רחובות וקיבוץ נדבות. בשנת 1788, כשהיתה בת 12 בלבד, שדדה ביחד עם חברתה ילדה בת שמונה, והשתיים לקחו ממנה את שמלתה ותחתוניה.

 

ווייד וחברתה נעצרו והועמדו למשפט בלונדון. השופט גזר על שתי הילדות עונש מוות, אך לאחר שלושה חודשים הוחלט להמתיק את גזר הדין. הילדות הקטנות נשלחו לגלות באוסטרליה ביחד עם 200 אסירות נוספות.

 

עוד גילו החוקרים המורמונים כי ראש הממשלה הוא צאצא לתומאס ראד, שנשלח לגלות באוסטרליה אחרי שהורשע בגניבת שק של סוכר. הוא נישא לאסירה אחרת, מארי קייבל, שהורשעה בגניבת פיסת כותנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים