שתף קטע נבחר

ראש החוג: היו שמועות על הטרדות של המרצה

האווירה באוניברסיטה העברית היתה מתוחה היום, בעקבות הפרסום כי פרופ' אייל בן ארי חשוד שסחט באיומים דוקטורנטיות ואילץ אותן לקיים יחסי מין. ראש החוג שבו לימד המרצה סיפר כי "היו שמועות", אך הסטודנטיות לא רצו להתלונן. בן ארי לא ילמד בשנה הבאה, בשל יציאתו לשבתון

החשדות שבהם נקשר שמו של פרופסור אייל בן ארי, מרצה באוניברסיטה העברית בירושלים, לא הפתיעו רבים במסדרונות הר הצופים. ראש החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, שבו לימד המרצה, סיפר ל-ynet כי "אכן היו שמועות לגבי המעשים המיוחסים למרצה הזה, אבל עכשיו העניין בטיפול". מנגד, הוא אומר שמעולם לא האמין להאשמות שהוטחו באיש הסגל. בינתיים, הודיעה האוניברסיטה כי בן ארי לא ילמד בשנה הבאה, בשל יציאתו לשנת שבתון.

 

האווירה באוניברסיטה העברית היתה מתוחה היום (ה') בעקבות פרסום החשדות כי פרופ' בן ארי חשוד שסחט באיומים דוקטורנטיות שעבדו תחתיו ואילץ אותן לקיים עימו יחסי מין. על-פי תלונות אנונימיות שהגיעו למשטרה, החשוד ביקש מהן לקיים עמו יחסי מין וכאשר סירבו, איים להפסיק את תשלום מלגת הלימודים שלהן. 

 

סטודנטיות סירבו להתראיין בשמן על הנושא. לדברי ש', סטודנטית שנה ב' במחלקה, "כולם דיברו על זה היום באוניברסיטה וניסו לנחש מי הן הסטודנטיות שלהן מיוחסים המעשים. זה השבוע האחרון ללימודים, כך שכולנו עסוקים בעיקר בבחינות ופחות בעניין הזה".

 

"המידע הגיע, אך לא היו תלונות"

ראש החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, פרופ' זלי גורביץ', סיפר ל-ynet כי "המידע הגיע לאוניברסיטה וגם להנהלה, אבל תחילה לא היו תלונות של הסטודנטיות עצמן. גם כאשר השמות של המתלוננות היו ידועים, הסטודנטיות חששו להתלונן. מעולם לא היה מצב שבו היו שמועות מסוג זה ולא טיפלנו בהן - טיפלנו והן לא רצו".

 

עוד אמר פרופ' גורביץ' כי "באוניברסיטה יש מוסדות שאחראים על תלונות

על הטרדה מינית. אם מוסדות אוניברסיטאיים מרגישים שזה משהו שמעבר לעבירת משמעת, מעבירים את הנושא למשטרה".

 

ראש החוג טען כי "אין דבר באופי שלו שיכול היה לרמוז על המעשים. רוב האנשים לא מאמינים שההאשמות החמורות נכונות, וגם אני לא מאמין. האם היו יחסים עם סטודנטיות? אין לי מושג".

 

העיתון "ידיעות ירושלים" חושף בגיליון סוף השבוע כי פרופ' בן ארי השתתף בינואר 2007 ביום עיון בנושא הטרדה מינית באוניברסיטה העברית. הוא אפילו ניהל את אחד המושבים בכנס.

 

מהאוניברסיטה העברית נמסר היום כי בן ארי לא ילמד בשנה הבאה: "השנה האקדמית הסתיימה והפרופסור החשוד אינו משובץ לשנה הבאה משום שיצא לשנת שבתון. כשיתקבלו תוצאות חקירת המשטרה תשקול האוניברסיטה את צעדיה מבחינה משמעתית", נמסר מהאוניברסיטה. במוסד האקדמי הוסיפו כי הנציבה למניעת הטרדה מינית תפעל להגביר את פעילות ההסברה בקרב הסגל האקדמי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשדות חמורים. בן ארי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים