שתף קטע נבחר

מה בין אובאמה לבריטני ספירס ופריס הילטון?

תשדיר בחירות חדש של מטהו של ג'ון מקיין מציג את יריבו כ"סלבריטאי הגדול בעולם", אפילו יותר מבריטני ופריס, אך שואל: "האם הוא מוכן להנהיג?". בעלי טורים משפיעים ותוכניות הבידור הליליות מתבדחים אף הם על חשבון המועמד הדמוקרטי ומציגים אותו כשחצן, המתנהג כאילו כבר נבחר לנשיא

מאז ששב מהביקור המתוקשר במזרח התיכון ואירופה נמצא המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות-הברית ברק אובאמה במגננה. מטה הבחירות של ג'ון מקיין ניסה לנצל את העובדה שככוכב רוק הצליח למשוך 200 אלף אוהדים לנאומו בברלין כחיסרון ולהשוותו לידועניות מחומצנות חסרות תוכן כבריטני ספירס ופריס הילטון.

 

"הוא הסלבריטי הגדול ביותר בעולם, אבל האם הוא מוכן להנהיג?", נשמע הקריין אומר על אובאמה בתשדיר ששודר ב-11 מדינות "מתנדנדות". כך מנסה מקיין להתגבר על היתרון העצום של אובאמה בהופעות פומביות ורבבות התומכים שמגיעים לכל מקום שבו הוא מופיע.

 

מטה אובאמה הגיב לתשדיר במילים "שטויות" ו"חסר בסיס". אובאמה עצמו מצא זמן לגשת לעיתונאים במיזורי ולומר להם שמוטב שישימו לב לתשדירים השלילים של מקיין, שאין לו מה לומר על עצמו ולכן עסוק בהכפשת היריב. "נראה שאין לו שום דבר חיובי לומר עלי. אתם צריכים לשאול את מקיין בעד מה הוא, לא נגד מה הוא".


אובאמה נואם בפני מאות אלפים בברלין (צילום ארכיון: AP)

 

בתגובה שיחרר היום אובאמה תשדיר שלילי נגדי, המציג את המועמד הרפובליקני לצד הנשיא ג'ורג' בוש ומאשים את מקיין ב"פוליטיקה של העבר" - מצמיד אותו לבוש הלא פופולארי ומזכיר את גילו המתקדם של מקיין בן ה-71. אך המתקפה על אובאמה לא נעצרה בתשדירים. גם בתוכניות הבידור הליליות מתבדחים על חשובונו ובעל טור שנון בעיתון "וושינגטון פוסט" לעג לגינוניו של המועמד הדמוקרטי וכינה אותו "הנשיא אובאמה", במאמר שתאר את ביקורו בגבעת הקפיטול ופגישה עם חברי הסיעה הדמוקרטית בבית הנבחרים.

 

"מודה שהיה לי מסע מאוד מוצלח"

מומחים פוליטים מעריכים שתשדיר בריטני ספירס לא ידבק באובאמה, אך הביקורת על התנהלוו השחצנית, של מי שמתנהג כנשיא בדרך עם כל הגינונים הנלווים, מסוכנת למועמד שמגישי תוכניות הבידור מתחילים לטפל בו. דייויד לטרמן נתן ביום שלישי בלילה "עשרה סימנים לכך שלברק אובאמה יש בטחון מופרז". אחד מהם היה שאובאמה מציע לשנות את שם המדינה אוקלהומה לאוקלובמה ושהוא מודד את ראשו לצורך הוספתו לצד ראשי הנשיאים הגדולים המפוסלים במאונט רשמור.

 

המסע בן תשעה הימים בחו"ל נועד לאפשר לאובאמה להתגבר על הפער בניסיון מול מקיין בנושאים בינלאומיים, אך עם שובו לארה"ב התברר שהוא לא מצליח לפתוח פער חשוב אחר - בסקרים. במקום זאת נראה שהמסע מתחיל דווקא להזיק לו וכעת בדרנים ובעלי טורים רצינים מתחרים ביניהם בהפצת בדיחות על חשבונו. אובאמה קובל גכי גם מקיין ערך מסע למזרח התיכון, לאירופה וגם לדרום אמריקה, אך אף אחד לא ביקר אותו על מסעו, למרות שהתבלבל שם בין סונים לשיעים וקרא לצ'כיה בשמה הקודם "צ'כוסלובקיה". "אני מודה שהיה לי מסע מאוד מוצלח וזה לא צריך לשמש נגדי", הגיב אובאמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בריטני ספירס
צילום: איי פי
פריס הילטון
צילום: רויטרס
"אובאמה הסלבריטי הגדול"
צילום: AFP
ומקיין? "בעד מה הוא?"
צילום: AP
מומלצים