שתף קטע נבחר

אישום: חיילים תקפו וצעקו "ערבים חייבים למות"

החיילים, המשרתים כמאבטחי מתקנים בשייטת 13 הואשמו כי תקפו כמה דרוזים שבילו בחוף הים בעתלית. הם היכו קצין מג"ב דרוזי באמצעות מקלות ובקת של רובה מסוג אם-16. החיילים, כך עולה מכתב האישום, גם קראו קריאות גזעניות

פרסום ראשון: שני חיילים המשרתים כמאבטחי מתקנים בשייטת 13 הואשמו היום (ה') בתקיפה בנסיבות מחמירות, תוך גרימת חבלה ממשית ממניע גזענות, זאת על רקע תקיפה של אזרחים דרוזים בחוף הים בעתלית לפני כשבועיים. אחד החיילים אף קרא במהלך התקרית: "הם ערבים, הם חייבים למות". שניים מחבריהם ליחידה מואשמים בתקיפה בנסיבות מחמירות.

 

הקטטה בחוף עתלית אירעה ב-19 ביולי. על-פי כתב האישום שהגיש סרן להט שמש, נציג התביעה הצבאית, יצאו שניים מהחיילים משער בסיס חיל הים בעודם שיכורים, על-מנת לברר האם ערבים נמצאים ברצועת החוף הסמוכה לבסיס. באותו זמן שהו במקום מספר אזרחים דרוזים, בהם גם קצין משמר הגבול.

 

החיילים פנו לאחד האזרחים ושאלו אותם האם הם ערבים, אולם כאשר האזרחים ענו בשלילה, קראו החיילים "יש פה ערבים". הם תקפו את קצין משמר הגבול אשר בעקבות התקיפה נמלט לתוך הבסיס. בשלב זה חברו אל שני החיילים שניים מחבריהם, הם היכו אותו באמצעות מקלות ואף באמצעות קת של רובה מסוג אם-16. גם לאחר האירוע דיברו הנאשמים על כך ש"צריך להרוג ערבים".

 

כתוצאה מהתקיפה החמורה נחבל קצין מג"ב הדרוזי ונזקק לטיפול רפואי ולשבעה ימי מנוחה. כתב האישום שהוגש לבית הדין הצבאי בחיפה כולל גם שימוש בלתי חוקי בנשק כלפי שניים מהנאשמים, לאור העובדה כי היכו את האזרח בנשקם. כמו כן, כנגד אחד הנאשמים מיוחסת גם עבירה של חבלה במזיד, על כך שהשליך אבנים לעבר רכב בו נמצאה באותה עת אחת מהנשים הדרוזיות ובתה, תוך שהוא צועק "ערבים ערבים".

 

התביעה הצבאית ביקשה להאריך את מעצרם של הארבעה עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. השופט, אלוף-משנה ארז פורת אמור להודיע על החלטה בנושא בשבוע הבא, אז גם צפוי להיפתח משפטם של הארבעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החוף בעתלית
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים