שתף קטע נבחר

בשבוע הבא: החרדים יחליטו אם פרוש ירוץ בי-ם

המועמד המוביל מטעם הסיעות החרדיות להחליף את לופוליאנסקי הוא חבר הכנסת מאיר פרוש מיהדות התורה. בהתמודדות על תפקיד ראש עיריית ירושלים, ייאלץ פרוש לעמוד גם מול מנהיג "צדק חברתי", ארקדי גאידמק

ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, לא יתמודד לכהונה נוספת בבחירות המקומיות בנובמבר. מפלגת יהדות התורה, שאותה מייצג לופוליאנסקי, תבחר במקומו מועמד חדש לראשות העיר שיתמודד בין היתר מול מנהיג מפלגת צדק חברתי, ארקדי גאידמק. המועמד המוביל הוא ח"כ מאיר פרוש.

 

לופוליאנסקי עומד בראש סיעת יהדות התורה בירושלים, שמורכבת מאגודת ישראל החסידית ודגל התורה הליטאית. לפני חמש שנים, בתקופת הבחירות הקודמות, הסכימה אגודת ישראל לתמוך במועמד הליטאי לופוליאנסקי כדי לגבש חזית מאוחדת בבחירות נגד ניר ברקת. הצדדים הסכימו כי בבחירות ב-2008 תתמוך דגל התורה במועמד מטעם אגודת ישראל.

 

ביום שני הבא תתכנס המועצה הארצית של אגודת ישראל כדי להכריע מי יהיה מועמדם לראשות העירייה. המועמד הבולט הוא חבר כנסת מאיר פרוש (יהדות התורה), שהוא בעל הסיכויים הגבוהים ביותר להיבחר. מועמד בולט נוסף, בעל סיכויים פחותים, הוא סגן ראש עיריית ירושלים, ישעיהו פולק.

 

לופוליאנסקי עצמו עדיין יכול להיבחר לנציג על ידי הסיעה, אך סיכוייו להיבחר קלושים בעקבות ההסכם. כך או כך, אין בכוונתו להפר את תנאי ההסכם בין שתי הסיעות. מעיריית ירושלים נמסר כי "ראש העיר אורי לופוליאנסקי מכבד הסכמים".

  

כמו כן, נראה כי ראש העיר החרדי הראשון של ירושלים אינו מעוניין לעשות את המעבר לכנסת. "אם לופוליאנסקי לא יתמודד על משרת ראש העיר, הוא יהיה מעוניין לחזור לתפקידו הקודם, בהתנדבות, בתור יו"ר ארגון 'יד שרה'".

 

הקמפיין של גאידמק צובר תאוצה

בינתיים, נראה כי מסע הבחירות של איש העסקים גאידמק מתחיל לצבור תאוצה. השבוע הוא מינה את אריה שומר, לשעבר מנכ"ל בית הנשיא, לעמוד בראש מטה הקמפיין שלו. המינוי הנוכחי למעשה הסיר את הערפל וסימני השאלה שאפפו סביב שאלת התמודדותו בבחירות. מקורב אמרו ל-ynet: "ארקדי הולך על זה בכל הכוח".

 

גאידמק למעשה הודיע על כוונתו לרוץ לראשות העיר כבר בשנה שעברה, אך בחודשים האחרונים לא היה ברור אם אכן

בכוונתו להתמודד. העיתוי של

אשרור מועמדותו אינו מקרי, וכבר אז פירשו את צעדיו כניסיון לנצל את חוסר הוודאות סביב זהות המועמד החרדי המוסכם, וכך לפזול לעבר הקול החרדי.

 

רכישת בית החולים החרדי "ביקור חולים" בירושלים אשתקד, בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים, מאשרת את כוונתו למנף את מעמדו בקרב הציבור החרדי. סיבה נוספת ונגלית לעין לעיתוי על ההכרזה, הוא המשחק של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, הנמצאת בבעלותו של גאידמק, מול קרקוב הפולנית במוקדמות ליגת האלופות שהתקיימה השבוע באצטדיון טדי. יחד עם ההישג המקצועי של הקבוצה בשנה שעברה, בה זכתה בדאבל, בונה המיליארדר על קולות האוהדים המרוצים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הולך הביתה. לופוליאנסקי
צילום: חיים צח
צילום: יהדות התורה
ראש העיר הבא? פרוש
צילום: יהדות התורה
פוזל לחרדים. גאידמק
צילום: אלי אלגרט
מומלצים