שתף קטע נבחר

אשכנזי בבקו"ם: יודעים מי מחזיק בשליט - והיכן

הרמטכ"ל, שביקר את חיילי השיריון החדשים שהתגייסו אתמול, השיב לשאלת חייל טרי וגילה בהתבטאות נדירה מעט ממה שידוע על אודות החייל שנחטף לרצועה לפני למעלה משנתיים. לחיילים הצעירים אמר: "חשוב שחיילים יידעו שאם קורה להם משהו, יש מי שדואג להחזיר אותם"

"אנחנו יודעים שגלעד שליט בחיים, איפה הוא מוחזק ועל-ידי מי". כך השיב הבוקר (יום ב') הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, כאשר נשאל בנושא בידי אחד החיילים, בעת ביקור בבסיס מיטב, בסיס הקליטה והמיון של צה"ל. דובר צה"ל הבהיר בחלוף כשעתיים כי "הרמטכ"ל התכוון ששליט מוחזק בידי חמאס בעזה".

 

המתגייס הטרי לשיריון, שהעלה את השאלה בפני רא"ל אשכנזי, התלבט ממושכות אם להעלות את הנושא. תחילה אמר כי ברצונו לשאול דבר-מה, אך מדובר בנושא אישי. לאחר מכן התרצה ופנה לרמטכ"ל: "אחרי שנעשה טירונות ואימון מתקדם נגיע לקו שלנו. אבל בינתיים יש את גלעד שליט שנמצא בשבי וזה נושא מטריד".

 

"זאת שאלה טובה מאוד" השיב לו הרמטכ"ל. "אין ספק שאנחנו צריכים להחזיר אותו, לעשות כל מאמץ בעניין הזה. אני לא יכול לומר שאני שמח, אבל השלמנו את המשימה בצפון והחזרנו את אלדד רגב ואהוד גולדווסר, לצערי לא בחיים - אבל החזרנו אותם לקבר ישראל. אני לא יכול להיכנס לפירוט, אבל נעשים מאמצים בנושא גלעד שליט בכל הרמות".


אין ספק שצריך להחזיר את שליט (צילום: רועי גזית)

 

הוא שב וציין באוזניי החיילים כי בפני צה"ל ישנם אתגרים רבים הצפויים הן בחזית הדרומית והן בחזית הצפונית: "אני מעריך שבשירות שלכם תידרשו לאתגרים הללו. עליכם למצות בהכשרה את הזמן שיש לכם על מנת להתכונן ולהיות מוכנים לכל תרחיש, בזמן אמת".

 

גלעד שליט שירת כלוחם בגדוד 71 של השיריון, בעת שנחטף סמוך לכרם שלום שבגבול רצועת עזה. הרמטכ"ל אמר למתגייסים הטריים כי "חשוב שחיילים יידעו שאם קורה להם משהו, יש מי שדואג להחזיר אותם". כשעתיים לאחר דבריו של הרמטכ"ל, הבהיר דובר צה"ל כי "הרמטכ"ל התכוון בדבריו כי שליט מוחזק על ידי חמאס ברצועת עזה. אין בדבריו כל חדש".

 

שיפור בדרישה להתגייס לשיריון

בימים אלה מתגייסים לצה"ל חיילי מחזור אוגוסט. אתמול היה זה תורם של לוחמי השיריון לעתיד. לאחר שנים של מאמץ מתמשך, רשם החיל שיפור ניכר ברצון להגיע לשירות בטנקים. השיא החדש במוטיבציה עומד כעת על 0.7 מועמדים על כל מקום פנוי, כמעט הכפלה של הרצון להיות שיריונר.

 

קצין השיריון הראשי החדש, תא"ל אגאי יחזקאל, סיפר ל-ynet על מחזור הגיוס הנוכחי:

"היעד שלנו הוא גבוה יותר, להביא לכך יהיה מועמד אחד על מקום מקום פנוי ואנו נגיע לזה".

 

לדבריו, "אנחנו חושפים יותר את הצעירים לחיל, להישגים המבצעיים שלו, לטכנולוגיה שיש בו, מגיעים לכל מי שרוצה לשמוע עד הבית ומספרים מה באמת עושים בחיל השיריון". 

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 771 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי גזית
אשכנזי. "להביא לסיום את הפרשה"
צילום: רועי גזית
גלעד שליט. עדיין בשבי
צילום: רפרודוקציה
תא"ל יחזקאל. שיפור בגיוס
צילום: גל פורנברג, מז"י
מומלצים