שתף קטע נבחר
צילום: רויטרס

בית הקברות למכוניות קלאסיות עומד בפני סגירה

בשוויץ קיים מזה עשרות שנים בית קברות מפורסם למכוניות קלאסיות משנות ה-30 ואילך. כעת הוא עומד בפני סגירה. ומה יעלה בגורל המכוניות?

חובבי הרכב הקלאסי ככל הנראה מכירים את התמונות הללו. מדובר ב"בית הקברות" למכוניות קלאסיות בשוויץ, שבמשך עשרות שנים השתמרו בו - קפואות וחלודות - עשרות מכוניות ישנות מסוגים שונים. החל מדגמים אירופיים משנות ה-30, וכלה במכוניות אמריקניות משנות ה-40 וה-50. גם מכוניות מודרניות יותר שוכנו ב"בית הקברות".

 

אלא שכעת מסתבר כי האתר, שבמקור שימש כמגרש גרוטאות ומאוחר יותר יועד כמוזיאון רכב - אך לבסוף הפך בעיקר למטרד סביבתי - עומד בפני סגירה. רשויות החוק השוויצריות החליטו לסגור ולפנות אותו עד סוף חודש מרץ 2009. בעלי המקום, שהלך לעולמו בשנת 1999, לא הוריש את המגרש לאף אחד והוא עבר לבעלות הרשויות.

 

צילום: רויטרס

 

 

השטח המיוער, בו נחות על משכבן עשרות מכוניות קלאסיות שנאספו על-ידי נגר וסוחר רכב שוויצרי, הפך ברבות השנים לאתר עלייה לרגל לחובבי מכוניות ישנות. הדגמים הנמצאים בו, שמרביתם הגיעו לשם כשהיו צעירים למדי, לא יתאימו ככל הנראה לפרויקט שיפוץ - למרות שחלקם הגיע למקום לפני עשרות שנים במצב נסיעה.

 

נכון לעתה, לא ידוע מה צפוי לעלות בגורל המכוניות, כשחודש מרץ הקרוב יסתיים. מה שבטוח, הוא שאחד מאתרי האספנות המעניינים ביותר של שוויץ, יחדול מלהתקיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שברולט עתיקה בבית הקברות למכוניות קלאסיות
צילום: רויטרס
מה יעלה בגורל המכוניות לאחר שייסגר?
צילום: רויטרס
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים