שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "אני לא משאירה אדמה חרוכה"

  גאולה אבן הודיעה שתעזוב את הגשת "יומן" בערוץ 1, לאחר שש שנים בתפקיד. "לפעמים נכון שאדם יעשה גם דברים אחרים", אמרה ל-ynet ומרגיעה שלא תעזוב עד שלא יגיע מחליף

  לאחר שש שנים בתפקיד, עוזבת גאולה אבן את הגשת "יומן", מהדורת שישי של הערוץ הראשון. עם זאת, היא תמשיך להגיש את "היום בחדשות", כל יום ב-19:00. "זו היתה תקופה נכבדת ומפוארת", אומרת היום אבן. "הגעתי למיצוי ולכן החלטתי שהגיע הזמן לעשות משהו אחר. אני רוצה לעבוד על תוכנית אקטואליה בהגשתי, שיהיה בה רכיב פוליטי משמעותי, ושם יהיה מרכז הכובד שלה.

   

  "'יומן' הוא מוצר איכותי, שעומד בכל סטנדרט עיתונאי, נטול פניות ונטול מורא. לא פשוט לעזוב מערכת כל כך מקצועית, שיש בה הרמוניה מופלאה עם העורכים, משה נסטלבאום וענת שרם. אבל לפעמים נכון שאדם יעשה גם דברים אחרים וזה מה שאני מתכוונת לעשות".

   

  גאולה אבן החלה להגיש את "יומן" ב-2002 והחליפה בתפקיד את אורית לביא נשיאל. הגשת "יומן" סימנה את חזרתה של אבן לרשות השידור, לאחר תקופה בה הגישה בטלוויזיה החינוכית את "ערב חדש".

   

  אבן הגיעה לרשות השידור באוקטובר 1997 אחרי שהשתחררה מגל"צ, הישר להגשת "מבט". היא היתה אז בת 25 אבל סמכותית ואינטליגנטית דיה כדי להחליף את חיים יבין. כשיבין חזר למהדורה ב-1998, הוא העדיף להגיש אותה כסוליסט וברשות השידור בחרו להיענות לרצונו ולהזיז את אבן מהגשת המהדורה.

   

  לפני שהתמנתה למגישת "יומן", דובר על כך שתגיש תוכנית פוליטית בערוץ הראשון. אולי כעת יצאו התוכניות האלה אל הפועל. "אנחנו מגבשים פורמט. אם זה יקרה", אומרת אבן, אופטימית אבל בה-בעת סקפטית, בהכירה את טבעו הלא יציב של המקום בו היא מועסקת.

   

  התוכנית תעלה בערוץ 1?

   

  "כן. אני מאוד רוצה ומקווה".

   

  מתי בדיוק תעזבי את "יומן"?

   

  "אני עוד לא יודעת, אבל אנחנו לא משאירים אדמה חרוכה. לא אעזוב עד שימצאו מגיש, מגישה או מגישים שיחליפו אותי".

   

  תמליצי על מחליף?

   

  "לא בבית ספרי. אני בטוחה שימצא את האדם הנכון והמתאים. לא נכון עבורי להתעסק בזה".

   

  מי שכן יתעסקו בזה הם עורכי "יומן", ענת שרן ומשה נסטלבאום. לאחר שחששו לאבד אותה כשמועמדותה להגשת "מבט" השנה אחרי פרישתו של חיים יבין, לא יצאה אל הפועל, כיום הם מאבדים אותה באופן רשמי. העובדה ששניהם מתארים מערכת עם אופי משפחתי, מוכיחה שאבן לא עזבה בגלל אווירה עכורה. "אני רוצה להחמיא לה מכל הלב", אומרת ענת שרן. "היא המגישה הטובה ביותר שיש בכל הערוצים".

   

  משה נסטלבאום מסכים. "גאולה היא אבידה גדולה ליומן", הוא אומר. "מדובר במגישה מצוינת ודעתנית, שידעה לנווט את 'יומן' במשדרים המסובכים ביותר. גאולה היא לדעתי נכס לכל תחנת שידור. מדובר במגישה שנונה, חריפה ומקצועית ביותר. כל עורך שיעבוד איתה אי פעם יתברך בשדרית מהמדרגה הראשונה".

   

  יש כבר מועמדים להחליפה?

   

  "יש. ברור לי שנתקשה למצוא מגיש ברמתה, אבל נעשה כל מאמץ כדי להמשיך ולשדר את היומן למרות הקושי שבעזיבתה".

   

  האם פורמט ה"יומן" ישתנה בעקבות העזיבה?

   

  "רעיונות לשינוי קיימים והם אפשריים, ואני מניח שנדון בכל האפשרויות. גאולה היתה שותפה חשובה בקביעת מדיניות היומן, ודעתה חשובה לנו תמיד. המודל האידיאלי לבחירת מגיש או מגישה הוא להשיג מערכת אמון דומה לזו שהשגנו עם גאולה אבן".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אבן. מגבשת פורמט
  צילום: יוסי מימוני
  לאתר ההטבות
  מומלצים