שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מה הקשר בין אמונה באל לכסף אמריקני?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים
  שאלה: מערכת אנציקלופדיה ynet שלום רב, ידוע כי על שטרות הכסף בארה"ב מוטבע הביטוי in god we trust - באל נשים מבטחנו. רציתי לדעת, ממתי מוטבע הביטוי הנ"ל בשטרות ולמה? תודה רבה. 

   

  תשובה: לגולש היקר שלום, הדרישה להטביע במטבעות הכסף של ארה"ב סיסמה כלשהי שתביע אמונה באלוהים עלתה לראשונה בתקופת מלחמת האזרחים האמריקנית,

  שעוררה (לפחות בצפון) רגשות דתיים עזים. בעקבות פניותיהם של חברי קונגרס ואנשים מן הציבור הרחב, בדק משרד האוצר את העניין ומצא כי חוק משנת 1837 מפרט בדיוק את הסיסמאות והסמלים שמותר להטביעם במטבעות אמריקניים; משום כך, היענות לדרישה חייבה חוק מיוחד של הקונגרס.

   

  הועלו כמה הצעות, שמתוכן נבחרה בסופו של דבר הסיסמה In God We Trust (באלוהים מבטחנו), והוטבעה לראשונה במטבע בן שני סנטים שהונפק ב-1864 (עד אז לא היה מטבע בערך זה). בעקבות זאת קיבל הקונגרס חוק נוסף, ב-1865, שהורה כי סיסמה זו תוטבע בכל המטבעות שמנפיק האוצר האמריקני, ובלבד שיש על פניהם מקום מספיק להכלתה. לפיכך, הסיסמה הופיעה על המטבעות הקטנים ביותר (1 ו-10 סנט) רק מאז 1909 ו-1916, בהתאמה, שאז נמצאו האמצעים הטכניים להטבעתה. 

   

  ב-1956 קיבל הקונגרס חוק שקבע כי In God We Trust היא הסיסמה הלאומית של ארצות הברית, ומאז 1 באוקטובר 1957, היא מופיעה גם על כל שטרי הכסף האמריקניים. עם זאת ראוי לציין כי מפעם לפעם היו מקרים של הופעת מטבעות ושטרות בלי הסיסמה הזאת, כנראה בגלל היסח הדעת של רשויות ההנפקה. לצערנו, לא הצלחנו לברר מתי הופיעה לראשונה הגרסה הנפוצה יותר של הסיסמה הלאומית האמריקנית: In God we trust – everyone else pays cash.

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן 

   


   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                                לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet

   


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מה הקשר בין אמונה באל לכסף אמריקני?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים