שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  זינוק חסר תקדים: 62% גידול בהשתלות בישראל

  פחות משנה מהשקת "תורמים חיים", פרויקט החתמת כרטיס תורם אברים של ynet ואדי והתוצאות כבר נראות: במהלך 2008 עלה מספר ההשתלות ל-146 בהשוואה ל-85 בתקופה המקבילה אשתקד. הסיבה המרכזית: עלייה במודעות הציבור

  מנתוני המרכז הלאומי להשתלות איברים עולה כי שבעת החודשים הראשונים של שנת 2008 מצביעים על מגמת עליה במספר ההסכמות לתרומת איברים של עשרות אחוזים. הסיבה המרכזית היא עלייה במודעות הציבור. מרבית החותמים על כרטיס אדי עשו זאת באמצעות פרוייקט "תורמים חיים" של ynet.

   

  במהלך שנת 2008 עלה מספר ההשתלות בישראל ל-146, בהשוואה ל-85 השתלות בתקופה המקבילה אשתקד. מספר האיברים שהושתלו עלה מ-93 ל-173 בשנה הנוכחית. גם מספר ההסכמות לתרומת איברים עלה מממוצע רב שנתי של 45% ל-53.7%.

   

  במחצית השנה הראשונה של 2008 חתמו כ-50 אלף איש על כרטיס תורם אדי, מרביתם חתמו באמצעות פרוייקט "תורמים חיים" ב-ynet. המדובר במספר שיא של חותמים בתוך חודשים ספורים. חותמים נוספים עשו זאת באמצעות סניפי "ארומה" ברחבי הארץ ובאירועי החתמה שונים. בסך הכל - חתומים קרוב לחצי מיליון איש, מתוכם 43 אלף איש חתומים על סעיף דת המאפשר לתרום אברים בכפוף לאישור איש דת המוסכם על המשפחה.

   

  "אין ספק שאחרי הקמפיין המוצלח של אדי עם ynet הציבור מודע יותר לנושא השתלות האברים, מה שגרם גם למוכנות לתרום אברים בעת הצורך", אומרת תמר אשכנזי, מנהלת המרכז הלאומי להשתלות, "החשיפה ב-ynet לנושא תרומת איברים וקמפיין ההחתמה על כרטיס אדי מאז אוקטובר האחרון תרמו לגידול משמעותי במספר החתומים וכמו שזה נראה בנתונים שהתפרסמו כעת - גם לגידול במספר המשפחות שנתנו הסכמה לתרום אברים בתקופה זו. כולי תקווה שהמגמה החיובית של הגידול במספר ההשתלות תהיה עיקבית ומשנה לשנה יצטצטם תור הממתינים להשתלה".

    

  חותמים עכשיו:

   

  פרויקט תורמים לחיים:

 1. מתלבטים? היכנסו לפורום אדי ב-ynet   

   

  "הקמפיין ב-ynet עשה מהפיכה חברתית", מוסיפה דבורה שרר, סמנכ"ל השיווק של המרכז הלאומי להשתלות, "אני שומעת תגובות מכל עבר על הפרוייקט, מה שעשה ללא ספק את המהפיכה בכמות החתימות שנוספו למאגר תורמי האברים".

   

  כיום ממתינים כ-900 איש להשתלות איברים, מתוכם 20 ילדים ותינוקות. מרבית החולים נמצאים בסכנת חיים, נזקקים להיעזר בבלוני חמצן, אישפוזים יומיים ממושכים, עירויי תרופות וטיפולי דיאליזה. ללא השתלות איברים, דינם של רבים מהם למות.  

   


 2.  תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כולי תקווה שמגמת הגידול תימשך. תמר אשכנזי
  מהפיכה בכמות החתימות. דבורה שרר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים