שתף קטע נבחר

אישום: שידלו צעירה למסור תינוק לאימוץ

לבית משפט השלום בתל-אביב הוגשו כתבי אישום נגד שני גברים ואשה מבני ברק, שניסה לשדל צעירה בת 22 למסור את תינוקה לאימוץ בלתי-חוקי בחו"ל. עובדת סוציאלית סיכלה את המזימה

שלושה תושבי בני ברק נאשמים בכך שניסו לכפות על צעירה בת 22 למסור את תינוקה לאימוץ בחו"ל. כך עולה מכתב אישום שהוגש הבוקר (יום ה') לבית משפט השלום בתל-אביב נגד אליעזר גרינבוים בן 60, אריה שכטר בן 71 ומרים בן שושן בת 47. הם נאשמים בקשירת קשר למסירת קטין ובהתנערות מזכויות וחובות.

 

על-פי כתב האישום, הרתה מ' בת ה-22, כאשר למדה במדרשה לבנות בירושלים. היא סיפרה לחברה שהחליטה לבצע הפלה ולא ללדת את התינוק. בעקבות כך נסעו השתיים לביתו של שכטר. מ' סיפרה לו על הריונה. בתגובה, ביקש ממנה לא לבצע הפלה ושתשלח את התינוק לאימוץ. במפגש נוסף ביניהם אמר לה שכטר כי הוא ידאג לצרכי הלידה ושבתקופת ההריון, היא תשהה במדרשה עד שייארגן לה דרכון וכרטיס טיסה. הוא ביקש לשמור את הנושא בסוד.

 

כחודש וחצי לאחר מכן, אמר לה כי לאחר מסירת הילד לאימוץ, היא תקבל כ-30 אלף דולר. בשלב זה, על-פי כתב האישום, קשרו קשר שלושת הנאשמים למסור את התינוק לאימוץ שלא כדין ובניגוד לחוק. לצורך קידום הנושא, הפנה שכטר את מ' למרים בן שושן שדאגה לעניין הדרכון שלה והודיע לה כי שבועיים לאחר מכן היא צפויה לטוס לחו"ל כדי ללדת. הוא התקשר לאליעזר גרינבוים, שביקש ממנה לשלוח אליו את הדרכון שלה בדואר רשום כדי לארגן את הטיסה, הלידה בחו"ל ואת האימוץ. מ' אכן שלחה אליו את הדרכון.

 

גרינבוים יצר קשר עם מנחם זילברברג ששהה באותו הזמן בחו"ל, תיאם איתו את הגעתה של מ' לחו"ל. בסופו של דבר, סוכלה המזימה כאשר נודע לעובדת סוציאלית על הריונה של מ' ועל הכוונה למסור את תינוקה לאימוץ.

 היא טירפדה את המהלך. מ' ילדה את התינוק ומגדלת אותו בישראל. 

 

עו"ד גיל דחוח, המייצג את הנאשם שכטר, אומר כי "שכטר הוא אחד המרצים החשובים במגזר החרדי, איש עתיר זכויות שפונים אליו אנשים עם בעיות שונות. מה שהנחה אותו הוא האיסור ההלכתי לביצוע הפלות, ולכן ניסה להניא את הצעירה מביצוע הפלה. כאשר היא התעקשה על ההפלה הפנה אותה למוסד שלמיטב ידיעתו פועל על פי החוק לאימוץ. הפרטים בפרשה יתבררו בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים