שתף קטע נבחר

כמה מילים יש בשפה העברית?

מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים

שאלה: כמה מילים בערך יש בשפה העברית? 

 

תשובה: לגולשת היקרה שלום. המילים בלשון העברית רשומות במילונים שונים, ואפשר למנותן. אלא שמאגר המילים הכללי העומד לרשות המדבר או הכותב בעברית רחב היום למדי, ועולה בהרבה על ההתרשמות המתקבלת מסריקת מילון עברי ומספירת ערכיו. המילים בשפה העברית נוצרות מיום ליום, המחקר המדעי מוסיף ומגלה מילים גנוזות שלא נודעו למילונאי, והאקדמיה ללשון העברית קובעת מונחים רבים נוספים.  

 

כלל המילים והניבים הנמצאים בעברית בשימוש ובגניזה, ובהם מילים שאולות מלשונות זרות ומונחים בינלאומיים המשמשים בעברית מימי קדם ועד לימינו, כל אלה מוערכים ב-120,000. גם בתקופות הקדומות היו בשפה הרבה יותר מילים מאלה המתועדות בספרות של אותן התקופות. למשל, באוצר המילים שבמקרא כ-8,000-7,000 מילים שונות בלבד. היום ברור כי רק חלק מאוצר המילים של העברית הקדומה נקלע לספרי המקרא ותועד בו. אוצר המילים המלא של אז היה גדול בהרבה, ובוודאי היו בו מילים להבעת עולמם של דייגים ומסגרים, של ילדים ושל עם הארץ, של רגשות ומסעות, מראות, חפצים ומושגים. אלא שיצירות עם מילים מתחומים אלה לא נכללו במקרא.

 

למאגר התשובות - לחצו כאן

 


  

אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

 

                              לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet  


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים