שתף קטע נבחר

החרדים נגד דרוקמן, מוסד הרב קוק עם שרמן

הנהלת המוסד מפרסמת "מודעת מחאה" ב"יתד נאמן" החרדי ובה היא מוחה על "פיצוץ" נאומו "של הגאון רבי אברהם שליט"א". מנגד, יוצא הבטאון החרדי בהתקפה חריפה על "מסע השיסוי האלים של אנשי דרוקמן". על פי יתד-נאמן, "העוסקים בגיורים מזוייפים הוכיחו את שיטתם האלימה בניסיון לבזות תלמידי חכמים"

"מוסד הרב קוק" יוצא להגנת הרב שרמן: אחרי המהומה שהתפתחה השבוע במהלך "הכינוס לתורה שבעל פה" בעת נאומו של הדיין הרב אברהם שרמן, יצאה אמש (ה') מודעה מטעם הנהלת מוסד הרב קוק תחת הכותרת - "מחאה". את המודעה בחרו חברי הנהלת המוסד לפרסם בביטאון "יתד נאמן", ביטאונה של דגל-התורה הנחשב כשופרה של התנועה הליטאית ומייצג דברו של מנהיג הפלג הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב.

 

וזו לשון ההודעה: "אנו מוחים על הפגיעה בכבודה של תורה כאשר במהלך שיעורו של הגאון רבי אברהם שרמן שליט"א ב'כינוס תורה שבעל פה'' שהתקיים במוסדנו בו הביא את דברי מרנן ורבנן גדולי הפוסקים בכל הדורות (על ש..) ביזו את כבודו והשמיעו כלפיו דברי נאצה". ניתן היה לתמוה מדוע בחרו חברי הנהלת המוסד הנקרא על שם אבי הציונות הדתית לפרסם המודעה מטעמם דווקא בביטאון החרדי אלא שמבדיקה של ynet מסתבר כי אולי ניתן להסביר זאת בכך שהנהלת המוסד, בראשו עומד הרב יהודה רפאל, מזוהה כחרדית.  

 

במקביל למודעת המחאה, בה הוצמד לשמו של הרב שרמן גם התואר "גאון", היה מי שנמנע ממנו הכבוד. בידיעה שהתפרסמה במקביל ב"יתד נאמן" מכונה ראש מערך הגיור, הרב חיים דרוקמן, כ"חבר הכנסת לשעבר" בלבד ומבלי לציין את התואר "רב" בסמוך לשמו. "חדורי שטנה הם הגיעו לעיר הקודש, כדי למנוע מהציבור לשמוע את דעת ההלכה הצרופה על גיוריו המפוקפקים של חבר הכנסת לשעבר, חיים דרוקמן. חבל שאת אותה סובלנות וסבלנות שהם מגלים כלפי עוקרי הדת, הם שכחו כלפי גדולי ההלכה", צוטטו בידיעה דבריהם של רבנים ודיינים.

 

"מסע השיסוי האלים של אנשי דרוקמן"

נראה כי צעד זה נוקטים בביטאון הליטאי כלפי כל מי המסרב ליישר קו הלכתי עם הרבנים הליטאים. בזמנו, עם פרוץ פולמוס השמיטה בשנת תשס"א ( (2001) גם הרב הראשי לישראל דאז, הרב בקשי דורון זכה לכבוד המפוקפק ובמסגרת מסע השמצות שספג, הקפיד הביטאון שלא לציין את התואר "רב" בסמוך לשמו.

 

את האירוע שהתרחש השבוע במוסד הרב קוק, במהלכו "פוצץ" נאומו של הרב שרמן, כינו אנשי העיתון "מסע השיסוי האלים של אנשי דרוקמן" והטיחו בכותרת עוקצנית: "העוסקים בגיורים מזוייפים הוכיחו את שיטתם האלימה בניסיון לבזות תלמידי חכמים".

 

על פי תנאי המכרז הממשלתי שגובש למציאת מחליף לרב דרוקמן נקבע כי בראש מערך הגיור יעמוד אדם בעל סמכות הלכתית או לחילופין תואר אקדמאי. על כך מגיבים ב"ועד הרבנים העולמי לענייני גיור" וטוענים כי מדובר בדרישה מפליאה, לאור "המורשת" אותה הותיר אחריו ראש מערך הגיור המכהן.

 

הנימה העוקצנית מלווה את הדברים לאורך הידיעה כולה ושזורות בה התקפות חריפות על הרב דרוקמן ואנשיו. בין השאר הם מואשמים בהתאמת ההלכה לדרישות השלטון וש"האלימות היא נר לרגלם". עוד מאשימים הרבנים והדיינים המצוטטים בכתבה בעילום שם את הרב דרוקמן ותומכיו כי "המצרך של אהבת ישראל אותו הם מוכרים כביכול במשך שנות דור, מופנה אך ורק כלפי אלה שרומסים את הדת והמצוות, בעוד שכלפי תלמידי חכמים הם חושפים שיניים חדות. אין כאן לא אהבת ישראל, גם לא אהבת הגר. רק שנאה לפוסקי הלכה ושנאה לתלמידי חכמים ההולכים לאורם של רבנן ומרנן שליט"א". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נטע סלע
הרב שרמן. מקבל חיזוק
צילום: נטע סלע
הרב דרוקמן. התואר נפל
צילום: משולם לוי
מומלצים