שתף קטע נבחר

הוועד האולימפי בסין: הצנזורה - "לטובת הנוער"

הסיבה לצנזורה, מסבירים בסין, היא הגנה על הנוער, "בדיוק כפי שעושה כל מדינה". ראש הוועד האולימפי הבינלאומי: העניין יבדק לאחר המשחקים

"אנחנו הבטחנו אינטרנט מסונן, פרט לאתרים מסויימים שמסכנים את הביטחון שלנו, ואת הצמיחה הבריאה של הנוער שלנו". כך נימק אתמול (שבת) וואנג וויי, סגן נשיא הוועד האולימפי הסיני, את צנזורת הרשת שמופעלת במדינה, גם בתקופת האולימפיאדה.

 

ממשלת סין מפעילה בשנים האחרונות צנזורה על האינטרנט, ומפקחת על התכנים הנכתבים על ידי תושבי המדינה - ואף עוצרת פעילי רשת. כמו כן, הממשלה חוסמת אתרים בפני הגולשים הסינים.

 

לקראת משחקי האולימפיאדה שנפתחו בסוף השבוע, ניסתה הקהילה הבינלאומית להפעיל לחץ על המדינה על מנת שתרפה מהצנזורה. זאת, בין השאר, על מנת שהעיתונאים המסקרים את המשחקים יוכלו לדווח באופן חופשי באמצעות הרשת. ממשלת סין הסכימה להרפות באופן חלקי את הפיקוח.

 

"הרשויות מבצעות את ההערכה שקובעת אילו אתרים טובים או רעים לנוער. זה בדיוק כפי שעושה כל מדינה", הוסיף וויי. הוועד האולימפי הבינלאומי בתחילה הצהיר לפני פתיחת המשחקים כי יבדוק את עניין הצנזורה, אך ג'ק רוג, נשיא הוועד אמר כי העניין יבדק רק לאחר נעילת המשחקים. 

 

"הבעיה עם חסימת הרשת לא הייתה צריכה להתרחש", הוא אמר, "עם זאת נשאלתי אם אתנצל והשבתי בשלילה מכיוון שהוועד האולימפי לא מנהל את האינטרנט בסין. אבל תהיה בדיקה של מה שקרה לאחר תום המשחקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הנושא יבדק בתום המשחקים. רוג
צילום: AP
מומלצים