שתף קטע נבחר

צילום: ויז'ואל/פוטוס

רשף לוי: "אני זוכר שהבנתי שזה לא סטוץ. זה קרה בלידה של הילד השישי שלנו"

"לעולם לא אשכח את האהבה הראשונה שלי. אולי הייתה זאת רוח הסתיו שנשבה בשערה, אולי היו אלה עיניה הירוקות והקסומות, ואולי זה קשור לעובדה שהתחתנתי איתה, שאנחנו ביחד עשרים שנה ועשינו שישה ילדים". לכבוד חג האהבה: רשף לוי, הבמאי והתסריטאי של הלהיט הקולנועי "איים אבודים", כותב על אהבה

"לעולם לא אשכח את האהבה הראשונה שלי", כותב רשף לוי בפרויקט מיוחד שמתפרסם השבוע במגזין "לאשה", "אולי הייתה זאת רוח הסתיו שנשבה בשערה, אולי היו אלה עיניה הירוקות והקסומות, ואולי זה קשור לעובדה שהתחתנתי איתה, שאנחנו ביחד עשרים שנה ועשינו שישה ילדים. קשה להפריד בין כל הדברים ולהבין מה גורם לי לזכור אותה.

 

כן, אני מאלה שהתחתנו עם אהבת הנעורים שלהם. לא מייד ידעתי שהיא האחת. זה הלך ונבנה. ואני זוכר אפילו את הרגע שבו הבנתי שזה משהו שחורג מסטוץ.

 

זה קרה בבית החולים, מייד אחרי הלידה של הילד השישי שלנו.

 

פתאום נפל לי האסימון והבנתי שזה כנראה קשר לטווח ארוך...  


"יש רק את האופק, את השמים הכחולים" (צילום: אימג'בנק / GettyImages)

 

בעבודה שלי כתסריטאי וכבמאי, אני חוקר את האהבה. בסרט "איים אבודים" כתבתי על האהבה הראשונה, התמימה, זאת שאנחנו מרגישים שהיא גורלית, שנגזרה משמים, שאם לא תתממש משהו נורא יתפספס.

 

ב"סרט צרפתי", המחזה שעלה לא מזמן בבית לסין, כתבתי על האהבה הוותיקה, זאת של אלו שנשואים כבר עשר שנים, ועושים חשבון נפש, כשהם תוהים מה הדבר שגרם להם להתחבר בראשונה, ויותר מכך מה גורם להם להמשיך ביחד.

 

יותר ויותר אני חושב שמה שמושך באהבה הראשונה הוא מה שהיא לא תהיה לעולם, כמעט אף פעם היא לא מזדקנת, כמעט אף פעם היא לא הופכת לדין וחשבון של מי עשה מה של הזוגות הנשואים. אין לה את כל הפגמים של האהבות שיבואו, אין לאף אחד תיק שהוא סוחב איתו ובו כל יחסי העבר. אין אקסים מיתולוגיים, אין אלמנות ואין גרושים. יש רק את האופק, את השמים הכחולים, ואת התחושה שהאהבה היא הטעם הכי טוב שיש לעולם הזה להציע".

 

רוצים עוד? השבוע במגזין "לאשה"  פרויקט מיוחד לחג האהבה: הסופרים רם אורן, אלונה קמחי, אמנון ז'קונט, דניאל סלומו, אייל מגד ואיה כורם כותבים על האהבה הראשונה שלהם; האם אתם מתאימים לפי הכוכבים? פרויקט אסטרולוגי מיוחד; מקומות שווים לעיסוי זוגי ועוד

 


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאשה בפייסבוק
מומלצים