שתף קטע נבחר

שלום קיטל ייעץ לברק: "אני לא חרב להשכיר"

אחרי 40 שנה בתקשורת, מצטרף מנכ"ל חדשות ערוץ 2 לשעבר ל"כוורת" של יו"ר העבודה. איך הוא מסביר את המעבר החד - ומה הטיפים שיש לו ללקוח החדש?

חוצה את הקווים: מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 2 לשעבר, שלום קיטל, ישמש יועץ מיוחד לשר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק. "אני לא מה שנקרא חרב להשכיר", אומר הבוקר (יום ב') קיטל ל-ynet, "מדובר באיש ראוי ולכן הלכתי על זה".  

 

הבחירה בברק, מספר קיטל, אינה מקרית: "ברור לגמרי שאני לא רוצה לפסול

שום אפשרות ומועמד אחר, אבל לא הייתי נענה לכל הצעה". על עבודתו במחיצת מי שנמצא בצמרת קבלת ההחלטות - ושואף להגיע גבוה עוד יותר - אומר קיטל: "אני לא הולך לייעץ רק כמי שנותן עצה מקצועית ומנותק מהערכה שמדובר באיש ראוי. מדובר באיש ראוי, ובגלל זה הלכתי. אני בהחלט מעריך אותו וחושב שיש לו יכולות, והיכולות שלי לסייע לו בלי קונפליקטים גדולים היא רבה". 

 

כאיש חדשות בכיר, מספר קיטל, הוא התעמת לא אחת עם ברק: "כשהוא היה ראש ממשלה, היו לנו קונפליקטים כמעט יומיומיים - ואני לא מצטער עליהם. אין להקל על פוליטיקאים. חלפו מאז שמונה שנים, אני בהחלט מודע לעובדה שיש קונפליקטים מובנים בין איש ציבור לבין התקשורת וצריך להיות מודע להם. מצד שני, אעשה הכל כדי שהמסרים של אהוד ברק יהיו ישירים, צלולים, ברורים, וכדי שהתקשורת תשפוט אותו בהגינות המירבית - כשצריך ביקורת, צריך לדעת להתמודד איתה; אבל אם אפשר - יש לסייע לזה שהתקשורת תדע לשקף פעילויות רבות חשיבות, שהן לא רק ביקורת".

 

תפקידו של שלום קיטל ב"כוורת" של ברק - הוא מדגיש - אינו מוגדר "יועץ

תקשורת", כי אם "יועץ לעניינים מיוחדים", קרי: לקשר עם הציבור בסוגיות השונות. "ברור לגמרי שאת הניסיון שלי בתקשורת אני מביא כדי לסייע לו, ולעמוד כיועץ תקשורת מתי שירצה עצה טובה ממני. לא אוכל למחוק את ההיסטוריה ואת הניסיון המקצועי שלי, אבל זה בהחלט לא הדבר היחיד". 

 

על ההחלטה "לקפוץ למים" הפוליטיים, מסביר קיטל: "התקשורת היא חיי, אני רואה חשיבות מכרעת לתפקיד שהיא ממלאת בחיינו. אבל אחרי קרוב ל-40 שנה בתקשורת, מותר גם לעשות דברים אחרים עבור הציבור. לקחתי תקופת צינון של שנה ורבע, בה עסקתי בעיקר בהרצאות ופעילות ציבורית.  

 

"יש אצלנו נטייה לחשוב שהיחידים שיכולים לתרום בזירה הציבורית, הם עסקנים, יח"צנים או פרסומאים", אומר קיטל. "מותר שלזירה הציבורית יגיעו גם מהתקשורת, שמשקיפה ומתנסה בהתנסות מעניינת ומרתקת של מה שקורה בזירה הציבורית". הוא מונה "עשרות רבות" של אישי תקשורת, כמו יוסי שריד, טומי לפיד, נחמן שי, עודד בן-עמי ועוד, שחצו את הקווים לזירה הציבורית והפוליטית - "ועשו זאת בהצלחה רבה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מותר להגיע מהתקשורת: קיטל
צילום: יוני המנחם
קונפליקטים יומיומיים: ברק
צילום: דודי ועקנין
מומלצים