שתף קטע נבחר

לסקר יסכים להשהיית השינויים הארגוניים - לכשייפתח המו"מ

מנכ"ל חברת החשמל הודיע ליו"ר הוועד, כי ייעתר לבקשתו להשהות את יישום תוכנית ההתייעלות, אם יאות הוועד לפתוח במו"מ. הבוקר החריפו העובדים את צעדי המחאה שנקטו, כשנעלו את הכניסה לשניים ממתקני החברה

מאבק עובדי חברת החשמל הצליח, לעת עתה. מנכ"ל החברה, עמוס לסקר, הודיע ליו"ר ועד העובדים, כי הוא מקבל את דרישתו להשהות את השינויים הארגונים עליהם הכריז, בתנאי שזה יישב לשולחן המו"מ עוד היום (ב'). "אבקש להודיעך כי ההנהלה תשהה את המהלכים המתוכננים לצורך קיום ההיוועצות המתוכננת", הודיע לסקר ליו"ר הוועד, מיקו צרפתי.

 

זאת בתגובה לפנייתו של יו"ר הוועד אתמול, על פיה הוא מוכן לשבת למו"מ על השינוי הארגוני, אך ורק אם יבוטלו המהלכים החד צדדיים עליהם הכריז המנכ"ל ואם לא תיקבע מסגרת זמן קבועה ליישום התכנית.

 

כל זאת בהמשך לאירועי הבוקר, במסגרתם חסמו העובדים את הכניסת המנכ"ל לשני מתקנים שונים של החברה, כהמשך לעיצומים בהם פתחו אתמול. חילופי המכתבים, אתמול, בין מנכ"ל חברת החשמל ונציגי העובדים לא הועילו והמחאה בחברת החשמל נמשכה כרגיל, ואף החריפה.

 

העובדים החליטו לשבש הבוקר את סדר יומו של המנכ"ל עמוס לסקר, כשהם נועלים את אתרי החברה שהוא בדרכו אליהם.

 

בשעת בוקר מוקדמת כבר נעלו העובדים את שערי ניהול המערכת בחיפה, שהם למעשה מרכז העצבים של חברת החשמל לניהול אספקת החשמל הארצית - זאת לאחר ששמעו, כי המנכ"ל ומספר סמנכ"לים עושים דרכם לשם. במקום אף נתלו שלטים בגנות המנכ"ל.
מאוחר יותר נעלו העובדים השובתים את משרדי החברה בקריות, כדי למנוע מהמנכ"ל להגיע לשם ולקיים התייעצויות בעניין העיצומים.

 

העובדים מוחים על תחילת הייישום החד צדדי של תוכנית ההתייעלות "מצפן", אותה מוביל המנכ"ל לסקר, שהורה בימים האחרונים על ביצוע שינויים ארגוניים בחברה ברוח תוכניתו. תגובת העובדים, שלא נתנו הסכמתם לתוכנית, לא איחרה לבוא בצורת עיצומים קשים.

 

דובר חברת החשמל מסר בתגובה כי "העובדים מוזמנים לשולחן המו"מ וחבל שהם נוקטים בצעדים המפריעים לניהול התקין של החברה".

פורסם לראשונה 11/08/2008 11:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי וייס
שוב ננעל בחוץ. לסקר
צילום: יוסי וייס
מומלצים