שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אל נא בכוח

  עובדיה חממה מוציא סינגל חדש מתוך אלבום שביעי שיכלול אורחים כשלמה בר, ברי סחרוף וגד אלבז. חממה מספר על השיר, "א-ל נא רפא נא לה", שהוא למעשה תפילה של משה רבנו לריפוי אחותו. בואו להאזין לו

  פתאום לפני כשנה, עם צאת אלבומו החמישי ובתוכו השיר המצליח "אנא בכוח", פרץ הזמר והמוזיקאי עובדיה חממה את גבולות המיינסטרים וסחף אחריו רבים. במהלך השנה האחרונה הספיק להוציא אלבום שירי ילדים יחד עם שרון רוטר, ועכשיו הוא מוציא סינגל ראשון בשם "א-ל נא רפא נא לה", מתוך אלבום שביעי שבדרך. כאן תוכלו להאזין לשיר לראשונה.

   

  בעקבות הצלחת אלבום הסולו האחרון שלו, "שמים וארץ", בשנה שעברה גם זכה חממה בפרס שר התרבות בתחום הזמר העברי. הפרס הוענק לחממה על לחניו באלבום ובעיקר על השיר "אנא בכוח". חברי ועדת הפרס אמרו בנימוקי השופטים כי "בן לילה הפך השיר לנחלת הכלל ונועדו לו חיי נצח בזמר העברי".

   

  על השיר החדש מספר חממה מספר שהוא בעצם "תפילתו הקצרה של משה רבנו,

  לריפוי אחותו מרים הנביאה, שהפכה לחלק ממנהג התפילה היהודית, הנאמרת לרפואת החולה. השיר נכתב בהשראת סיפור החלמתה הניסי של שושנה בצרי, נכדתו של המקובל הצדיק הרב דוד בצרי", הוא אומר. "בשיאו של השיר, מיד לאחר שירת התפילה, כבוד הרב משחזר את תפילתו המצמררת, כפי שקרא אותה בשעה שאחז בידיו את נכדתו מחוסרת ההכרה".

   

  האלבום החדש של חממה עתיד לצאת בערב חנוכה וייקרא "כשהנשמה מאירה". האלבום, על פי חממה, יהיה מעין המשך ל"שמים וארץ" וישתתפו בו גד אלבז, שלמה בר, ברי סחרוף, שולי רנד, שלומי שבן, חמי רודנר ועוד.

   

  חממה מוסיף ואומר: "מתוך אמונה שלמה בכוחה של תפילה לרפא ולעודד ומתוך מטרה לזיכוי הרבים, החלטתי להעניק את השיר להורדה בחינם". השיר יהיה זמין להורדה באתרו של חממה החל מהיום (ג').

   

  א-ל נא רפא נא לה

  על חוט שערה בין שמים וארץ

  על חוט שערה בין שמים וארץ

  נשמה בוכיה מבקשת רחם

  מלאכים מצווים עליה רחם

  ואמרו אמן

  בעומק תפילה קראת אל מלך

  הראה לנו נס מחסד עליון

  השב נשמתה אלינו כקדם

  השב נשמתה אלינו כקדם,

  ונקרא בתפילה גדולה:

  "אנא א-ל רפא. א-ל נא רפא נא לה".

   

  ("במדבר י"ב, י"ג)

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חממה. אלבום בערב חנוכה
  צילום: אילן בשור
  לאתר ההטבות
  מומלצים