שתף קטע נבחר

קסאם נפל ליד גן בשדרות; אין נפגעים

סמוך לשעה 16:15 נשמעה בעיר התראת "צבע אדום" ולאחריה נשמע פיצוץ. הרקטה נפלה בשטח פתוח, לא הרחק מגן ילדים. עד עתה לא דווח על נפגעים או נזק

רקטת קסאם נורתה אחרי הצהריים (יום ב') מצפון רצועת עזה ונפלה סמוך לגן ילדים בשטח פתוח בשדרות. עד כה לא דווח על נפגעים או נזק. תושבים באזור דיווחו כי התראת "צבע אדום" נשמעה לפני הנפילה, סמוך לשעה 16:15, בשעה שבשדרות התקיים "יום של קניות" במרכז העיר. זאת לאחר שאחד המרכולים הגדולים קרא לתושבים לנצל את הרגיעה למבצעי קניות.

 

ניר וקנין שמתגורר סמוך למקום הנפילה סיפר ל-ynet: "הייתי בבית כשהרקטה נפלה. בימים האלו אמורים להתחיל לבנות לנו את הממ"ד ועסקנו במדידות. שמענו את האזעקה, זה היה מאוד מפתיע ולא צפוי כי לא היה שום חיסול ולא היתה שום הכנה. הבחנתי בתכונה רבה ברחוב מולי, אנשים נבהלו, ירדו מהמכוניות, ילד אחד שרץ בבהלה בכביש כמעט ונדרס".


מקום נפילת הרקטה, אחר הצהריים בשדרות (צילום: זאב טרכטמן)

 

מאז שהוכרזה הרגיעה מול החמאס בחודש יוני כמעט ולא נרשמים אירועי ירי מכיוון הרצועה, אך מדי כמה ימים נורית רקטה או פצצת מרגמה שמפרות את השקט.

 

הירי הקודם לעבר עוטף עזה התרחש במוצאי שבת, אז נפלה רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.  

 

אחרי נפילת הרקטה אמר ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר: "זו לא הפעם הראשונה בה נורה קסאם לעבר ישראל ואנחנו לא נמצאים בהפסקת אש. אמנם יש שני צדדים שמדברים על כך שתהיה רגיעה,

אך בפועל בצד הפלסטיני יש קושי לשלוט על כל המיליציות והקסאם. הירי היום מזכיר שוב שממשלת ישראל צריכה לפעול במהירות ולמגן את היישובים שנמצאים בטווח הסכנה".

 

ביום חמישי האחרון נורתה רקטה בעת שנערכה עצרת "כיסופים לקטיף", בהשתתפות אלפי בני אדם, באזור קיבוץ כיסופים. העצרת נערכה במלאת שלוש שנים לביצוע תוכנית ההתנתקות. בסביבות השעה 20:15, מרחק לא רב ממקום העצרת, נורתה רקטת קסאם מצפון רצועת עזה לעבר קיבוץ במועצה האזורית שער הנגב - היא פגעה בשטח פתוח ולא היו נפגעים או נזק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפילה סמוך לגן ילדים
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים