שתף קטע נבחר

"אם לא אקבל גט - בעלי לא ייצא מפה בחיים"

עימות שכזה לא נראה הרבה זמן בבית הדין הרבני בת"א: מריבות, צעקות ושליפת סכינים - כשבעל, שבגד באשתו, התחנן בפני הרבנים על חייו: "סדרו מייד את הגט, זה עניין של פיקוח נפש"

גבר במלכוד: עובדי בית הדין הרבני האזורי בתל אביב כבר חשבו שהם כבר ראו ושמעו הכול, אבל, כך מסתבר, תמיד יש הפתעות, ולא בהכרח נעימות. לאחר מריבות, צעקות ושליפת סכינים בפתח בית הדין הרבני, נדרשו העובדים "לסדר" בהקדם גט לבני זוג מכיוון שהבעל טען כי מדובר בפיקוח נפש. שכן, אם לא ייתן לאשתו עוד היום גט בני משפחתה עלולים לרצוח אותו.

 

באחרונה עלו חיי הנישואין של בני הזוג על שירטון לאחר שנודע לאישה כי הבעל בגד בה עם בחורה צעירה, לאחר שהציג את עצמו בפניה כרווק מושבע. הרעייה הזועמת החליטה לצאת למסע נקמה, מצאה את צרתה והפליאה מכותיה בנערה שצדה את בעלה.

 

חבריה הטובים של החברה הנדהמת מיהרו אף הם לאיים כי יכו את הרעייה הנבגדת בשל פגיעה בכבודה של חברתם. גם בני משפחתה של הרעייה הנבגדת לא טמנו ידם בצלחת ואיימו, בשפה שלא משתמעת לשתי פנים, על הבעל הבוגד: " אם לא תיתן עוד היום גט לאשתך אתה גמור", כך לדבריהם של עדי ראייה.

 

עימות על מדרגות הרבנות

כך, הגיעו כולם, העדים, בני הזוג ומשפחתה של האישה אל פתח בית הדין הרבני. בעוד המאבטחים מנסים להשליט סדר ולפעול להרגעת הרוחות, כאשר ברקע כאמור, נשמעים איומים על חייו של הבעל המפוחד, הוא הגיע במהירות למזכירות בית הדין הרבני בתל אביב והתחנן על נפשו שלמרות שבית הדין יצא לפגרה, יסודר לו ולאשתו בו ביום גט מכיוון שקיים חשש לפיקוח נפש.

 

בשיחה עם ynet מספר מזכיר בית הדין הרבני בתל אביב, רפי כהן, על המאורע. "הבעל", כך לפי תיאורו, "נכנס כשהוא מאוד מבוהל. הוא רעד כולו וראו על פניו שהוא חושש לחייו". לאחר היכנסו, נכנסה אחריו גם האישה הנבגדת והודיע לכהן כי אם בית הדין לא יסדר עוד היום את הגט, "הוא לא ייצא בחיים", איימה.

 

לנוכח האיומים הממשיים, פעלו עובדי בית הדין לעשות כל שביכולתם לסדר את הגט בהקדם האפשרי למרות הפגרה. לשם כך, קיבלו העדים וכמובן הדיינים שדנו בתיק, להישאר במקום, עד למתן הגט. בתום הדיון, אף דאגו המאבטחים להוציא את שני הצדדים בנפרד מהבניין, על מנת למנוע היתקלות ביניהם.

 

"הרבה מאוד דברים קורים במהלך העבודה בבית הדין, כולל גם סיטואציות לא נעימות, אבל בסיטואציה כזו, של חשש אמיתי לחייו של מישהו - בזה עוד לא נתקלתי. היו שם שתי אפשרויות: או שהאישה תהיה גרושה או אלמנה. אני חי כל יום את נושא הגירושין, אבל המקרה המדובר היה מקרה קיצוני של חיים ומוות", מסכם כהן. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילומים: חיים זיו, מאיר פרטוש
אילוסטרציה
צילומים: חיים זיו, מאיר פרטוש
מומלצים