שתף קטע נבחר

אף מלון ישראלי לא ברשימת הטובים בעולם

אף מלון ישראלי לא נכנס לדירוג מאה מלונות המובילים בעולם של "טראוול אנד ליז'ר". מלון "המלך דוד" בירושלים נכנס רק לרשימת 25 המלונות הטובים במזה"ת ואפריקה

אף מלון ישראלי לא נמצא ברשימת מאה המלונות הטובים בעולם. עשר שנים חלפו מאז הצליחה ישראל להכניס שני בתי מלון לרשימה השנתית של מאה המלונות הטובים בעולם של מגזין התיירות "טראוול אנד ליז'ר‭,"‬ אך מאז לא הצליחה לחזור על ההישג.

 

הרשימה של המגזין שפורסמה בחודש שעבר מלמדת כי ישראל לא מצליחה להכניס אפילו מלון אחד לרשימת 100 המלונות הטובים בעולם. מלון ישראלי אחד נכנס לרשימת 25 המלונות הטובים במזרח התיכון ואפריקה: המלך דוד בירושלים, שבמשך שנים מצליח להיכנס לרשימה כזו או אחרת של המגזין. בשנת 1998 הוא דורג במקום ה‭93-‬ מבין 100 המלונות הטובים בעולם. ברשימה הכללית מדורגת ישראל במקום ה‭236-‬ מתוך 325 מלונות שנסקרו על ידי קוראי המגזין.  


מלון "המלך דוד" בירושלים (צילום: איי פי)

 

הסקר נעשה באמצעות שאלונים שנשלחים לרבבות מנויי המגזין ברחבי העולם בין חודש ינואר ומארס בכל שנה. עם חזרת השאלונים הם נבדקים על ידי מכון סקרים, ומהם מסננים את כל השאלונים שהתקבלו מגופי תיירות מקצועיים. מנויי המגזין יכולים למלא את השאלונים גם באמצעות האינטרנט, וגם כאן נעשית ביקורת לפי כתובות אינטרנט של המנויים, בדומה למחלקת המנויים של המגזין.

 

קוראי המגזין מתבקשים לדרג את המלונות הטובים בעולם, חברות תעופה, אתרי ספא, איים, חברות שיט ועוד. הדירוג לגבי כל גוף הוא בציון מ‭1-‬ עד ‭,5‬ ובבתי מלון יש למלא תשובות לגבי שירות, מיקום, אביזרים בחדר, מסעדות ובארים במלון, תשתיות מיוחדות ותמורה לכסף.

 

חמשת המלונות שנבחרו במקומות הראשונים ל‭2008-‬ הם: סינגיטה סאבי בשמורת קרוגר שבדרום אפריקה, מלון אוברוי וילאג' בג'ייפור שבהודו, מלון פיירמונט מארה ספארי קלאב בשמורת מסאי מארה בקניה, מלון אוברוייאודייוילאס באודייפור שבהודו, ומלון טריפל קריק ראנץ' בדרבי מונטנה שבארה"ב.

 

אלי גונן, נשיא התאחדות המלונות, לא מתפלא שישראל נמצאת מחוץ לרשימת ה‭.100-‬ לדבריו, חלק גדול מהבעיה הוא מדיניות ממשלתית‭":‬בכל העולם בונים מלונות חדשים ומפוארים יותר ורק אצלנו לא. גם לא ממש שומרים כאן על רמה גבוהה של המלונות. מלון המלך דוד בירושלים מצליח להיכנס לרשימות משום שכל הזמן הוא עובר שדרוגים ושיפוצים. לצערי, בישראל אין כדאיות לבנות בתי מלון חדשים ומפוארים בגלל הרווחיות הנמוכה של הענף. עוד לא הגענו לכמות של תיירים שתצדיק בניית מלונות כאלה. אבל העולם כולו צומח, ואם נסתכל בדלת האחורית שלנו ונתבונן מה קורה במצרים, בעיקר באזור שארם א-שייח ומה שמתפתח בעקבה, אנחנו יכולים לראות גם איך אילת עומדת במקום, ומלונות מפוארים בעיר פשוט מתחילים לרדת באופן יחסי למה שבונים מסביב‭."‬

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסוויטה המלכותית של "המלך דוד". הנציגות היחידה ברשימה
מומלצים