שתף קטע נבחר

אגדה סינית: חלקים בטקס הפתיחה פוברקו

יממה אחרי שנודע כי חלק מהזיקוקים לא היו אמיתיים, מתברר גם כי הילדה בת ה-7 ששרה על הבמה, עשתה זאת ב'פלייבק'. הסיבה להיעדרות הזמרת המקורית? "שמנמונת עם שיניים לא ישרות". המנהל המוזיקלי הסביר: "זה הוחלט אחרי אחת החזרות, לעיני בכיר במפלגה הקומוניסטית. חשבנו על תדמית המדינה"

רק לפני חמישה ימים, התרשמנו ונפעמנו כולנו מטקס הפתיחה המדהים של בייג'ינג 2008. האירוע הנצפה בעולם שודר למיליארדים ברחבי תבל ואין אחד שראה ולא נדהם מהספקטקל המושקע של הסינים. ככל שחולפים הימים, מתחילה להיחשף האמת סביב הטקס, שאמנם היה מדהים ונהדר, אבל מסתבר שלא כולו אמיתי ומקורי.

 

אחרי שאתמול התברר כי חלק מהזיקוקים במהלך הטקס היו מפוברקים ולא אמיתיים, היום (ד') נחשף גם כי הילדה הקטנה ששרה בטקס הפתיחה את שיר ההלל לסין, בזמן הכנסת דגל המדינה לאצטדיון, בסך הכל עשתה זאת רק ב'כאילו', עם השפתיים, כאשר בפועל מה ששמעו הצופים באצטדיון ובעולם כולו היה את ה'פלייבק', שהושמע ברמקולים ואותו ביצעה בכלל ילדה אחרת בת 7.

 

"הסיבה בגללה יאנג בת ה-7 לא נבחרה לעלות על הבמה היא כי רצינו להעביר לעולם תדמית מסויימת, חשבנו מה הכי טוב למדינה שלנו", הסביר את המהלך המביך שנג קיגאנג, המנהל המוזיקלי של טקס הפתיחה.

 

כוכבת העתיד של הזמר הסיני? כנראה שלא

מה שמדהים עוד יותר הוא שיאנג הושארה בחוץ בגלל המראה החיצוני שלה – "פנים שמנמנות, עם שיניים לא ישרות", לפי מקורות בסין - ואילו לין מיאאוקה, שלא שרה אפילו תו אחד, הועלתה לבמה בגלל יופיה. תמונות של לין, בשמלה אדומה מרהיבה, פורסמו בכל רחבי תבל וה'צ'יינה דיילי', העיתון הרשמי של סין, מיהר להכתיר אותה לכוכבת העתיד של הזמר הסיני.

 

שנג הוסיף והסביר מה הביא להחלטה להעלות ילדה יפה יותר מיאנג: "לאחת החזרות שעשינו בשנה האחרונה, הגיע בכיר במפלגה הקומוניסטית. אמרו לנו שיש בעיה וצריך לפתור אותה, וכך עשינו".

 

כל זה, כאמור, מגיע יממה בלבד אחרי הפרסום לפיו חלק מהזיקוקים הרבים שהאירו את שמי בייג'ינג לא היו אמיתיים, אלא תמונות משודרות שהוקלטו קודם לכן. "חששנו שיירד גשם, כך שירינו כמה זיקוקים בימים שלפני, כיד להימנע ממבוכה בטקס הפתיחה", הסביר סגן המנהל של הטקס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
גם זה היה בדיליי. הזיקוקים בטקס הפתיחה
צילום: AFP
מומלצים