שתף קטע נבחר

בכירים בקדימה: ברק התחנן להיות שישי ברשימה

בקדימה זעמו על דבריו של יו"ר העבודה, כאילו מפלגתם היא "מחנה פליטים" וחשפו מעט מהמגעים שניהל עמם, לטענתם, סמוך לבחירות האחרונות: "הוא הציע את עצמו שלוש פעמים להיות שר ביטחון בממשלת אולמרט, כולל הבטחות להביא עוד שישה ח"כים מהעבודה". מלשכת ברק נמסר כי מדובר בשקר וכי לא היו דברים מעולם

"אהוד ברק התחנן להיות מספר 6 ברשימת קדימה לכנסת, והוא ניהל שיחות בעניין עם יועציו הקרובים ביותר של אריק שרון". כך אמרו הבוקר (יום ד') ל-ynet בכירים בקדימה שהיו שותפים להקמת המפלגה. מלשכת ברק נמסר כי מדובר בשקר וכי לא היו דברים מעולם. זעמם של אנשי קדימה התעורר לאחר ששר הביטחון ויו"ר העבודה כינה את מפלגתם "מחנה פליטים" ותקף את שרת החוץ, ציפי לבני.

 

הבכירים מקדימה סיפרו על מגעיו של ברק עם צמרת המפלגה: "אחרי הבחירות ברק הציע את עצמו שלוש פעמים

להיות שר ביטחון בממשלת אולמרט, כולל הבטחות להביא עוד שישה ח"כים מהעבודה".

 

"גם אחרי שהוא נבחר לראשות העבודה, הוא ניסה לשכנע את אהוד אולמרט ואת ציפי לבני לאחד את העבודה וקדימה, והביע נכונות שאולמרט או לבני יעמדו בראש המפלגה המאוחדת", האשימו. 

 

מלשכת ברק נמסר: "שקר וכזב, לא היו דברים מעולם, זו המצאה מוחלטת. עוד ספין חצוף של יח"צני קדימה. ברק, בניגוד לפליטי קדימה שנעים ממפלגה למפלגה לא הפסיק את חברותו בבמפלגת העבודה ונשאר נאמן לה".  

 

ברק: "קדימה - מחנה פליטים"

הסערה הפוליטית החלה לאחר ראיון לגלי צה"ל הבוקר, שבו אמר השר ברק בהתייחסו לשרה לבני וליכולתה לטפל בסוגיות ביטחוניות: "כל אחד יכול להרים טלפון ב-3 לפנות בוקר, השאלה היא מה תפקידו ומעמדו. אני לא משוכנע שבאמת בנושאים ביטחוניים חשובים וסוגי הנושאים שלא פעם רה"מ בישראל צריך לתת עליהם תשובות שרת החוץ ברקע שלה היום בהכרח בנויה לתת את התשובות, לא בשלוש בלילה ולא בשלוש בצהריים".

 

"ניהול מדינה הוא עניין יותר מורכב מהבאת מסרי יח"צ אל הציבור, במשחק טלוויזיה במחנה פליטים שקוראים לו קדימה", אמר ברק בראיון.

 

חילופי המהלומות המילוליות בין שרת החוץ ושר הביטחון נמשכים זה כמה ימים,

על רקע הפריימריז המתקרבים בקדימה. ברק טען כי להנהגת המדינה דרוש ניסיון ביטחוני, ברמזו לכך ששאול מופז מתאים ממנה להנהגת קדימה. השרה לבני אמרה בראיון ל-ynet כי התערבות ברק בפריימריז הינה מהלך שקוף ולא ראוי.

 

השר ברק השיב להאשמותיה של לבני. מלשכתו נמסר כי "תגובתה המוגזמת של השרה לבני לקביעתו הערכית של אהוד ברק באשר לתכונות הנדרשות לתפקיד ראש הממשלה מעוררת תהיות קשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ברק. התחנן להצטרף
צילום: AFP
צילום: ערן יופי כהן
לבני. חשיבות הניסיון
צילום: ערן יופי כהן
מומלצים