שתף קטע נבחר

הרב אבינר: 'סרוגים' סילפו פסיקתי על הדייטים

בפרק שטרם שודר בדרמת הטלוויזיה "סרוגים" נטען כי הרב שלמה אבינר התיר לבחורות לצאת עם שני גברים במקביל. בעקבות כך מבהיר הרב: "אין זה מוסרי, אלא במקרים יוצאי דופן". ומה חושב הרב שרלו על הפסיקה?

סדרת הטלוויזיה "סרוגים" הפכה בשבועות האחרונים למרענן הרשמי של הקיץ בחברה הדתית. טעות אחת של הכותבים מצליחה עכשיו לגרור גם התייחסות רבנית.

 

בפרק 9 שישודר בשבוע הבא מבקשת רעות, אחת הדמויות בסדרה, להכיר בחור שהוצע לה, זאת לאחר שכבר הסכימה לצאת עם יוחאי, המורה הפרטי שלה לטעמי המקרא. כשחברתה יפעת מבהירה לה שזה לא ממש לעניין, היא משיבה: "בסדר, מה אכפת לך עם מי אני? אפילו הרב אבינר אמר שמותר לצאת עם שניים במקביל".

 

בפני גולשי אתר הסדרה הוצגה הדילמה המוסרית, ואחד מהם בחר לשתף בה את הרב אבינר עצמו. בשו"ת SMS שיפורסם בשבת בעלון בתי הכנסת "עולם קטן" נשאל הרב: "בסדרת הטלוויזיה 'סרוגים' מצוטט הרב שבחורה מותרת לצאת עם שני שידוכים במקביל, האומנם?".

 

בתשובתו מבהיר הרב אבינר "ודאי שלא", ומסביר כי באופן כללי מדובר במעשה שאינו ישר ומוסרי. עם זאת הוא מודה כי ישנם יוצאים מן הכלל, וכותב: "רק במקרים יוצאי דופן, כאשר היא מבוגרת ואוזל הזמן, והבחור משתהה בהחלטתו, ואז הברירה החלופית היא לנתק את הקשר איתו".

 

כותבי הסדרה התבססו על שו"ת סלולרי שפורסם ב"עולם קטן" לפני כשנה וחצי. "האם זה מוסרי לצאת עם שני בנים במקביל?", נשאל אז הרב, והשיב בקצרה: "לא מוסרי, אלא אם כן את מבוגרת ולא יכולה להמתין".

 

בכנס השנתי ליהדות, חברה ואינטרנט שקיים אתר "כיפה" בחודש שעבר, תקף הרב יובל שרלו את הפסיקה וגילה כי הזדעזע לקרוא אותה. "אפשר להתפלפל עד מחר בעניין הזה", טען הרב, "אבל אני לא מבין איך רבנים לא שוקלים את הציווי הכי בסיסי שקשור בעניין – 'מה ששנוא עליך לא תעשה לחברך'".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רעות ויפעת. דאבל דייט?
צילום: יהונתן צור
מומלצים