שתף קטע נבחר

יאהו השיקה את Fire Eagle, שירות חברתי חדש

Fire Eagle היא פלטפורמה לעידכון המידע הגאוגרפי של הגולש, שמתממשקת עם מגוון יישומים. בעזרת המידע הזה מקבלים המלצות למסעדות, מסלולי טיול ועוד

יאהו מודיעה על השקת פלטפורמה חדשה בשם Fire Eagle, שמאפשרת לגולשים לשתף מידע על המיקום שלהם באמצעות אפליקציות רשת שונות. השירות מעדכן את מיקום הגולש דרך אתר Fire Eagle, באמצעות SMS, ווידג'טים לשולחן העבודה במחשב הנייד או אפליקציה חיצונית המבוססת על הטכנולוגיה של יאהו, ומציע לו פעילויות שונות.

 

Fire Eagle החל כניסוי של יאהו לפלטפורמה ניסויית, וכעת נפתח לכלל המשתמשים. Fire Eagle עצמו מאחסן את מידע המיקום של הגולש. אם הוא אומר לשירות (או מעדכן את המידע בעזרת כלי אוטומטי כלשהו, למשל בסלולרי), השירותים המתבססים על Fire Eagle מקבלים את המידע, ברשות הגולש כמובן, ומציעים לו מגוון אפשרויות הקשורות למיקום הגאוגרפי, כגון תכנון מסלול לטיול באזור, יומן מסע עם תמונות לכל נקודת ציון בה ביקר, התראות על מסעדות קרובות וכדומה.

 

לטובת החרדים לפרטיותם, יאהו מאפשרת הגבלה על כמות המידע ש-Fire Eagle מציג: אפשר להגדיר שיספק מידע על עיר מגורים בלבד מבלי להיכנס לפרטים, אפשר לסמן את האפשרות "hide me" שתכבה את דיווחי המיקום עד להודעה חדשה ואפשר לקבוע את תכיפות עדכוני המיקום.

 

קיימים כבר מספר שימושים למידע המיקום הנשמר ב-Fire Eagle: מערכת הבלוגים Movable Type יכולה לשלב את המידע בבלוג עבור כל אחד מהכותבים, אתר החדשות Outside.in מגיש למשתמש חדשות רלווטיות למקום הימצאו ומספר רשתות חברתיות מבוססות מידע גאוגרפי הודיעו שיתמכו ב-Fire Eagle.

 

דייויד פילו, בכיר ביאהו ומי שנמנה על מייסדי החברה, אמר ל-Cnet כי "אנחנו שואפים לשלב את Fire Eagle בשירותים אחרים של יאהו. אבל אנחנו גם פותחים אותו לשימוש חופשי בשאר הרשת, כך שלמשתמשים יהיו יותר סיבות לאמץ אותו".

 

עבור משתמשים ישראלים, אפשר כי השירות עדיין לא שמיש במיוחד בטיול בארץ, בשל היעדר מפות מפורטות של ישראל בשירות המיפוי של יאהו.

 


Fire Eagle (צילום מסך)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים