שתף קטע נבחר

ילדים, לאן נעלמה כיפת הסלע?

כיפת הסלע נמחקה מתמונת השער של הר הבית בגיליון תשעה באב של עלון השבת הנפוץ "מעייני הישועה". התנועה האיסלאמית: "לא יתכן שההסתה הזו להשמדת אל-אקצא נכנסת לכל בית הכנסת". מנגד, מנכ"ל "מענייני הישועה" לא חוזר בו: "מצפים למחיקת המסגד בפועל, ולא רק על-ידי תוכנת פוטושופ"

"ערב תשעה באב, עולה בחריפותה השאלה האם ננצל את ההזדמנות ונעלה להר הבית שעה שהוא יעמוד ריק מצֶלֶם, מזמין אותנו לבנות עליו את בית חלומותינו".

  

מי שקרא את הכיתוב הזה, שהופיע על שער עלון תנועת "מעייני הישועה" האחרון, חשב שמדובר בביטוי סמלי לצפייה לגאולה, ערב תשעה באב. אלא שחדי העין הבחינו שמהתמונה הענקית של הר הבית שנמתחה על עמוד השער אכן הוסר הצֶלֶם, כשכיפת הסלע נעלמה ומערכת העלון "ניקתה" למעשה את ההר מסממנים מוסלמיים. בפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית לא אהבו את העבודה הגרפית, וכעת הם מייחסים לתנועת התשובה הציונית "החדרת חומרי הסתה הקוראים למחיקת אל-אקצא לכל בתי הכנסת בישראל".

 


משמאל - תמונת אמת, מימין - אחרי ה"טיפול" בפוטושופ 

 

בתמונה הימנית, שצולמה מהמדרגות היורדות מהרובע היהודי לרחבת הכותל המערבי, נראה הכותל ומעליו הר הבית. במקום המסגד והכיפה נראים בו בתים ירושלמים עתיקים - על פי עדות עורך העלון "במטרה לשדר כיסופים למשהו אחר ההר הקדוש".

  

התנועה האיסלאמית: מודאגים, לא מופתעים

בעקבות הטיפול הגרפי בתמונה טוענים בפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית כי מדובר בהסתה. דובר התנועה, עו"ד זאהי נג'ידאת, אמר בשיחה עם ynet כי הוא מודאג מכך שלכל בתי הכנסת נכנס חומר כזה הקורא קריאה מרומזת למחיקת מסגד אל-אקצא. אם זאת הודה נג'ידאת כי לא הופתע לראות את התמונה המשופצת.

 

"אין זה סוד שהחץ של הממסד הממלכתי וגם של ישראל העממית הוא בכיוון אחד - בניית בית המקדש השלישי על חשבון מסגד אל אקצא", אמר הדובר, "רק היום קיימנו יחד עם חברי התנועה סיור ונחשפנו למפות ומסמכים מבהילים החתומים על ידי גופים רשמים של מדינת ישראל. נראים בהם תכניות מפורטות להקמת בתי כנסת בצד המערבי של ההר, עובר לבית המקדש, כאילו מדובר בחצרות ציבוריות".  

 

נג'ידאת הוסיף כי במוסדות ציבוריים אחדים נתקלו אנשיו גם בתמונה של הבית השלישי ממוקם "על שטח אל אקצא", וסיכם: "בעיני ובעיני כל מוסלמי הר הבית זה מסגד, ואנחנו לא מכירים בשום דבר אחר שמתוכנן להיבנות שם".

 

מנכ"ל מעייני הישועה אביחי בוארון מסר ל-ynet בתגובה: "רבני ופעילי התנועה, כמו כל יהודי העולם, מייחלים ליום שבו יימחק מסגד אל אקצא מהר הבית בפועל, ולא רק בתוכנת פוטושופ. יותר מדי זמן אנחנו מחכים ליום הזה. כשזה יקרה יעלו יהודי כל העולם לירושלים כדי לבנות את בית המקדש האהוב, ואף מוסלמי לא יעיז לפתוח פיו לעומתנו. כולי תקווה שאכן מדינת ישראל מתכוננת ליום הזה". 


פורסם לראשונה 13/08/2008 23:45

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממעוף הציפור
צילום: איי פי
מומלצים