שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ארכיון רשות השידור יישמר בהארוורד

  רשות השידור ואוניברסיטת הארוורד חתמו על הסכם להמרת החומרים בארכיוני הטלוויזיה והרדיו לקבצים דיגיטאליים, לטובת שימור בארכיון היודאיקה של המוסד האקדמי

  שרידיהם של ארכיוני הרדיו והטלוויזיה של רשות השידור לא ילכו לאבדון - ארכיון היודאיקה של אוניברסיטת הארוורד בבוסטון יממן את המרת ההיסטוריה המשודרת של המדיה הישראלית לקבצים דיגיטאליים, זאת בעקבות הסכם שנחתם בין רשות השידור לבין האוניברסיטה בשבוע שעבר לאחר תקופה ארוכה של משא ומתן.

   

  לפי ההסכם, אותו יזם מוטי אמיר, מנהל חטיבת הביצוע בקול ישראל הממונה על ארכיון הרדיו, את ההמרה תבצע חברת דנטק בע"מ, קבלנית משנה של הארוורד, על פי מאפיינים שתקבע רשות השידור. תהליך העבודה להמרת הארכיונים יגובש בשבועות הבאים ועלויותיו נאמדות בכעשרה מיליון דולר.

   

  אוניברסיטת הארוורד תשמור עותק דיגיטלי של חומרי הארכיונים לשם שימוש במחקרים אקדמיים ולשימור בארכיון היודאיקה שלה. ארכיון היודאיקה,

  בראשותו של צ'ארלס ברלין, הוא הארכיון הגדול מסוגו בעולם ומשמש למחקר אקדמי.

   

  בארכיון הרדיו ניתן למצוא הקלטות נדירות (כ-70,000 שעות) של יומני חדשות, סדרות, תוכניות ואירועי תרבות והיסטוריה מראשית הרדיו ב-1936 ועד ימנו.

   

  ארכיון הטלוויזיה אוצר מידע מצולם בן 40 שנה, הכולל את כל התרחישים החשובים במדינה, ויש בו כ-130,000 שעות פילם ווידיאו (בפורמטים שונים), הכוללים ז'אנרים שונים כמו משדרי אקטואליה, סרטי תעודה וסדרות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים