שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחרי 32 שנה: זקן ראשי הערים בישראל פורש
  ראש עיריית נצרת עילית מנחם אריאב בן ה-80, הודיע היום כי לא יתמודד שוב על כסאו בעירייה. במהלך כהונתו הוא ניצח 7 פעמים ברציפות בבחירות המוניציפליות. "התפקיד של ראש עיר איננו פרס, צריך לזכור שיש לשרת את התושבים", אמר אריאב כאשר הודיע על פרישתו

  כאשר נבחר מנחם אריאב לתפקיד ראש עיריית נצרת עילית הוא היה בן 48 בלבד, היום (שני) אחרי 32 שנים בתפקיד הודיע אריאב כי יפנה את הבמה ולא יתמודד על כהונה נוספת. "התפקיד של ראש עיר איננו פרס צריך לזכור שיש לשרת את התושבים ולשם כך נבחרת", אמר ראש העיר הפורש.

   

  אריאב בן ה-80 הוא זקן ראשי הערים ואחד הוותיקים מביניהם. הוא התמודד שבע פעמים בבחירות המוניציפליות וזכה בכל פעם מחדש בכסא ראש העיר. את דרכו במסדרונות העירייה החל אריאב לפני 42 שנים כאשר כיהן מבלי לקבל שכר, כממלא מקום ראש העיר. למעשה במשך חמישים השנים בהם קיימת נצרת עילית היו בה רק שני ראשי ערים אריאב וקודמו בתפקיד מרדכי אלון.


  מנחם אריאב ואישתו לאה (צילום: ישראל פרץ)

   

  "להיות ראש עיר זהו תפקיד לא קל לעיתים מלווה אותך תחושה של כפיות טובה אך בצידה גם סיפוק גדול, אחד מהסיפוקים שבתוך עשור גדלה האוכלוסייה בעיר מ-19,000 תושבים לחמישים אלף וזו כל ההוויה הישראלית", אמר אריאב.

   

  במהלך שנות כהונתו של אריאב התחלפו 15 שרי פנים, מה שהקשה על הפעילות העירונית:

  "זו עובדה שמקשה מאוד על העבודה אתה סוגר משהו עם שר אחד ועד שזה יוצא לפועל הוא מתחלף, בכל פעם צריך ללמד את השר החדש מי העיר שאתה עומד בראשה ומה הם צרכיה", הוא אמר.

   

  אריאב נשוי ללאה, אב לשלושה ילדים וסב לשמונה נכדים ושני נינים, הוא ניצול שואה ששרד עם אמו את המחנות. "הייתי ילד בן עשר ששרד את השואה. הובלנו ממקום למקום אכלנו קליפות של תפוחי אדמה ותירס, והנה היום אני מסכם שלושה עשורים של בניית עיר בישראל, זה בהחלט מרגש", אמר אריאב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית מגל
  42 שנה בשירות העירייה. אריאב
  צילום: עמית מגל
  מומלצים