שתף קטע נבחר

פעוט נפל ממרפסת לבריכת פלסטיק - וניצל

הפעוט נפל ממרפסת בביתו ונחת הישר על בריכת ילדים במרפסת בקומה הראשונה. האב המבוהל הזעיק את כוחות ההצלה לאחר שהתברר כי הדירה נעולה. "אם הוא היה נופל על הרצפה ולא על הבריכה, זה היה נגמר באסון", אומרים במד"א. מצבו בינוני

נס באלעד: פעוט בן שנה וחצי נפל הערב (יום ב') ממרפסת בקומה השלישית של בניין מגוריו באלעד, ונפל על בריכת פלסטיק בקומה התחתונה. מצבו מוגדר בינוני. במד"א אמרו כי אלמלא היתה שם הבריכה, פגיעתו היתה חמורה עוד יותר.

 

המקרה אירע הערב בבניין מגורים ברחוב שמעיה ביישוב אלעד. הפעוט היה עם אביו בדירתם ומסיבה שאינה ברורה מצא את דרכו למרפסת - ונפל ממנה. האב המבוהל רץ לעברו כדי להסתכל למטה, ואז גילה כי בנו נחת במרפסת בקומה הראשונה של הבניין. בריכת ילדים מפלסטיק, שהונחה הפוכה, בלמה את הנפילה והילד נותר שרוע עליה ובכה.

 

האב הלחוץ ניסה להגיע לדירה בקומה הראשונה, אך אז התברר כי היא נעולה ודייריה לא נמצאים בבית. צוותי מד"א-ירקון וכבאים מתחנת פתח תקווה שהוזעקו למקום טיפסו למרפסת באמצעות סולם. 

 

"מצאנו את הילד בוכה על הבריכה ומיד התחלנו לטפל בו", סיפר ל-ynet הפרמדיק ולדמיר שולזינגר. "קיבענו אותו ללוח גב והתחלנו להוריד אותו למטה 

בעזרת הכבאים ומתנדבים. לאחר החילוץ פינינו אותו לבית החולים בילינסון. הוא נראה במצב טוב, אך מכיוון שהיה לו סימן של שפשוף בגב הוגדר מצבו בינוני".

 

האב ההמום הצטרף לצוות האמבולנס, ובבית החולים חיכתה להם האם. הפעוט הועבר לקבלת טיפול ובדיקות בבית החולים, שם יבקשו לברר אם הוא סובל מפגיעות פנימיות. "היה לו מזל גדול, הבריכה הצילה את חייו. אם הוא היה נופל על הרצפה במרפסת - זה יכול היה להסתיים באסון", סיכם שולזינגר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
כבאים חילצו את הילד (ארכיון)
צילום: עופר עמרם
מומלצים