שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  למה אסור למחות נגד הבנייה בחוף פלמחים?
  פעילי הסביבה הנאבקים נגד הבנייה בחוף פלמחים רוצים לקיים שם מופע מחאה בהשתתפות אמנים בולטים, אולם המועצה - שבין היתר כנגדה מופנית המחאה - מונעת זאת מהם. הסיבה: רעש וליכלוך. הפעילים: זה מופרך לדחות את האירוע בטיעון שדווקא אנחנו - שנאבקים בקנאות על שמירת הטבע והנוף - נלכלך ונפריע. זו סתימת פיות

  פעילי המאבק למען חוף פלמחים כבר לא ישנים מדי לילה על החוף. מאז העימות האחרון עם פקחי מנהל מקרקעי ישראל, הם קיפלו את מחנה המחאה והשאירו במקום רק עמדות הסברה ומאהל מאבק בודד. אך בינתיים הם החלו לארגון מופע מחאה, ושמחו שמספר אמנים בולטים כמו מוש בן-ארי, איה כורם ומוקי התגייסו למטרה בהתנדבות. אך ייתכן ששמחתם הייתה מוקדמת מדי שכן המועצה האזורית גן רווה, שהמחאה מופנית בין היתר כנגדה, מסרבת לאשר את קיום המופע.

   

  עוד בנושא הבנייה בפלמחים:

   

  "נוצר מצב שבו מארגני המחאה והציבור שתומך בהם זקוקים לאישור ממי שהם מוחים נגדו", מבהיר בשיחה עם ynet יובל שור, ממרכז השל לחשיבה ומנהיגות סביבתית. שור, המשמש כרכז האמנים במרכז, עמל בחודש האחרון, בשיתוף עם פעילי הוועד להגנת חוף פלמחים, על אירגון המופע בחוף הדייגים.

   

  "מדובר במופע מחאה שהכניסה אליו תהיה בחינם, ושמטרתו היא להחזיר את חוף פלמחים והבנייה שם לתודעת הציבור בישראל", הסביר שור. בנוסף, מקווים מארגני המופע להעזר בו כדי לגייס כספים להמשך המאבק בפרויקט הבנייה בחוף.


  כבר לא ישנים על החוף. פעילי הוועד למען פלמחים (צילום: דרור עזרא) 

   

  אך למרבה האירוניה, היוזמה הסביבתית נדחתה דווקא מטיעונים של שמירה על הסביבה. לדברי שור, במשטרת ראשון לציון נאמר למארגנים כי קיום מופע

  שכזה מצריך מהם קבלת רישיון עסק. "לאחר שפנינו לאחראי על רישוי העסקים במועצת גן רווה, נמסר לנו כי עלינו לפנות ישירות לראש המועצה מוני אלימלך. אלא שבשיחה טלפונית עם אלימלך הוא סרב להעניק לנו את הרישיון מסיבות של רעש ולכלוך". 

   

  הפעילים מתפלאים איך אפשר לחשוד בהם, שנאבקים בקנאות על שמירת הטבע והנוף, כמלכלכים ומרעישים. "אנחנו קבוצה של אנשים שעוסקים בשמירה על הטבע. זה מופרך לחלוטין לדחות את האירוע בטיעון שדווקא אנחנו נלכלך ונפריע", מתקומם אורן יגאנה, דובר הוועד להצלת פלמחים. "מה שיש פה בפועל זה סוג של סתימת פיות", הוא אומר.    

   

  שור מצדו מותח ביקורת חריפה כנגד ראש המועצה אלימלך. "מצער שאדם אחד העומד בראש רשות מונע מחאה של התושבים והציבור הרחב רק כי היא לא לרוחו. שמירת החוף היא הסיבה שבגללה אנו רוצים לקיים את האירוע, ולכן הסיבות לסירוב הבקשה תמוהות. אנו מבקשים מראש המועצה לגלות אחריות ציבורית ודמוקרטית ולאפשר את האירוע".  

   

  מהמועצה האזורית גן רווה טרם נמסרה תגובה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים