שתף קטע נבחר

סקירה: מצלמת רשת VX-5000 מיקרוסופט

הלשון הארוכה של מצלמת הרשת של מיקרוסופט מאפשרת להציב אותה בנוחות על השולחן, או להצמיד אותה בפחות נוחות למסך של המחשב הנייד או השולחני. בדקנו

קשה מאוד להתעלם מהלשון השחורה הבולטת בחלקה האחורי של מצלמת ה-LifeCam VX-5000 של מיקרוסופט. הלשון הגמישה יכולה לשמש כרגלית, אם מניחים אותה על השולחן, או להתלות על סוגי מסכים שונים במחשבים ניידים ושולחניים.

 

הפתרון הזה אמנם עובד - המצלמה הממושעמת נשארת צמודה למסך במרבית המקרים, אבל בהחלט לא מדובר בצורה היעילה ביותר לחיבור מצלמה. למצלמה מפרק אחד בלבד המאפשר להניע אותה בצורה מוגבלת מאוד ימינה ושמאלה. אם רוצים קצת לכוון אותה למעלה או למטה - המשימה כבר הופכת לקשה יותר ודורשת כבר איזון מחדש שלה על המסך באמצעות שתי ידיים.

 

הפעלה פשוטה

ההפעלה של המצלמה די פשוטה - ותוכנת ה-Skype, למשל, זיהתה אותה מיד עם חיבורה למחשב באמצעות USB. עם זאת במיקרוסופט מתעקשים שיש להתקין קודם את הדרייבר באמצעות התקליטור המצורף, מה שדורש גם חיבור לאינטרנט על מנת להוריד את רכיבי התוכנה העדכניים, וכן מספר דקות של זמן פנוי - ההתקנה די איטית.

 

למצלמה רזולוציות שכיחה של 640X480 לווידאו, ו-1.3 מגהפיקסל לתמונות סטילז (חיישן VGA CMOS). כמו רוב מצלמות הרשת, אין בה אפשרות לבצע תקריב (Zoom), אך בניגוד למתחרות בקטגוריה שלה - אין גם אפשרות לכוון את הפוקוס בצורה ידנית. לרוב אין בזה צורך - בתנאי תאורה טובים של חדר היא בהחלט מספקת תמונה צלולה וברורה עם הפוקוס האוטמטי.

 

בחלקה העליון של המצלמה יש כפתור לפעולות מהירות ב-Windows Live, למשל פתיחת שיחת וידאו במסנג'ר - לא יותר מאשר גימיק. כמו כן המצלמה מצויידת במיקרופון פנימי שמספק איכות צליל טובה, ואף מצליח לסנן רעשי רקע.

 

לסיכום, למעט הרגלית-לשון המשונה שלה, והיעדר הפוקוס הידני מדובר במצלמת רשת לא רעה בכלל, שמספקת איכות תמונה טובה ופיתרון כולל לשיחות וידאו.

 

Microsoft LifeCam VX-5000

 

ציון:


 

מחיר: 250-300 ש"ח עם אחריות ל-3 שנים
 

יתרונות: הפעלה פשוטה, תמונה וקול צלולים.

חסרונות: אין פוקוס ידני, קשה להצמיד בנוחות למסך, כיוונון מוגבל.

שורה תחתונה: מצלמה טובה למי שיש מקום על השולחן.

 

מפרט טכני

רזולוציה: 1.3 מגהפיקסל לסטילז, 640X480 לווידאו

גודל: 45X45X102 מ"מ (כולל הרגלית)

משקל: 94.7 גרם

ממשק: USB 2.0

זווית צילום: 55 מעלות

 

לפרטים נוספים באתר היצרן

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רגלית משונה
צילום: מיקרוסופט
מומלצים