שתף קטע נבחר

"המנהל דיבר על לימודים וליטף את התלמיד"

מכתב האישום עולה כי באחד המקרים הזמין מנהל בית הספר ילד לחדרו, הושיב אותו על ברכיו ליטף את איבר מינו ודיבר איתו על לימודיו. הוא גם הפשיט במשרדו שני תלמידים שנרטבו בשלולית ונגע בהם. לילד אותו הטריד בטיול אמר: "עכשיו יש לי הזדמנות לתת לך על כל השנה"

מנהל לשעבר בבית ספר באחת ההתנחלויות בשומרון הואשם היום (ה') בביצוע מעשים מגונים בתלמידים בני 10-14. הפרשה נחשפה ב-ynet.

 

מכתב האישום, שהוגש על-ידי פרקליטות מחוז מרכז לבית משפט השלום בכפר-סבא, עולה כי האיש שימש בעבר כמנהל בית ספר ולאחרונה מונה למפקח. במסגרת עבודתו נהג המנהל להזמין תלמידים לחדרו, שם הורה להם לשבת על ברכיו תוך שהוא נוגע באיבר מינם.

 

באחד המקרים הוא ביקש מתלמיד בן 12 להגיע למשרדו, נעל את הדלת והורה לילד להתיישב על ברכיו, אז הוא הושיט את ידו ונגע בחזו ובבטנו של הילד. במקרים נוספים, נהג לקרוא לתלמיד אחר למשרדו, והושיב אותו על ברכיו. הוא ליטף ומישש את איבר מינו של התלמיד, תוך כדי ששוחח איתו על לימודיו.

 

מקרה אחר אירע לפני כמה שנים, כאשר שני תלמידים כבני 10 נרטבו כשהחליקו לשלולית. הוא הזמין את השניים לבוא למשרדו ומשנכנסו למשרד נעל את הדלת. בהמשך, העמיד הנאשם את השניים על כסאות מול המזגן, הפשיטם מבגדיהם תוך שהוא נוגע באברי גופם, והשאירם ערומים במשך מספר דקות עד שהגיעו עבורם בגדים יבשים, אז הלביש המנהל את אחד הילדים.

 

הסעיף האחרון באישום מתאר מקרה שאירע במהלך טיול של בית הספר השנה. במהלך ביקור בנקבת מים הורה הנאשם לתלמידים להצטופף על מנת שילדים נוספים יוכלו להיכנס פנימה. הנאשם ניצל את החושך ששרר בנקבה, הדוחק והצפיפות במקום, שלח את ידו ואחז באיבר מינו של ילד עד שהאחרון הזיזו, או אז נתן הנאשם לילד. טפיחות על ישבנו באומרו: "עכשיו יש לי הזדמנות לתת לך על כל השנה".

 

סערת רוחות בהתנחלות

בהתנחלות בשומרון בה אירעו המקרים, התושבים מתקשים להתמודד עם הפרטים הכואבים על האירועים שהתרחשו מתחת לאפם, ביישוב בו כולם מכירים את כולם. "כנראה שנרדמנו בשמירה. כשהתחלנו לברר, הבנו שזו שיחת היום בקרב התלמידים כבר הרבה זמן", אמר ל-ynet הורה לשני תלמידים בבית הספר אשר למדו אצל הרב החשוד. הורים רבים שילדיהם לומדים בבית הספר כבר הצהירו בצורה חד משמעית שאין בכוונתם להמשיך לשלוח את הילדים למוסד, עד שלא ייערך תחקיר מקיף בנושא. חלקם אף שוקלים לעזוב לצמיתות את ההתנחלות.

 

"יש כרגע סערת רוחות ביישוב. המצב רגיש ומטורף לגמרי ויש לחץ בצורה שקשה מאד לתאר", אמר הורה שביקש להישאר בעילום שם. "זהו מקום קטן בו כולם מכירים את כולם. רב היישוב זימן אליו את הילדים כדי לברר פרטים, אבל נראה שניסו להשתיק את הנושא ולפתור אותו בתוך היישוב. יש קווים אדומים וזוהי חצייה גסה של קו אדום. אני לא יכול לעבור על זה בשתיקה.

 

"המורה הזה הוא דמות מוכרת מאוד ביישוב. אני מכיר אותו באופן אישי. היה לי קשה לקבל את הפרשה בה הוא מעורב, אבל אין עשן בלי אש וילדים לא משקרים. אלו ילדים שלא חשופים לטלוויזיה ולסרטים אשר עלולים היו לפתח אצלם מודעות לסוג כזה של מין. הם לא יכולים להעליל עלילה שכזו", אמר הורה.

 

לדבריו, הוא שמע על הפרשה לראשונה מילדיו. "הילדים שאלו אותי אם שמעתי שחוקרים את הרב על זה שהוא נוגע בילדים במקומות מוסתרים. אחד הבנים סיפר לי שגם איתו הרב ניסה להתעסק וניסה להושיב אותו על ברכיו, אבל הבן שלי התנגד וסירב. מזלי שהילדים שלי קצת חוצפנים ולכן הם ניצלו מהמעשים הללו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנאשם בבית המשפט
צילום: עידו ארז
מומלצים