שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מרד ברציף: אשה אחת נגד רכבת ישראל
  נוסעים לבנימינה נקראו לעבור לרכבת חלופית, "בשל הצפיפות בקרונות". אחר כך נקראו לחזור חזרה, וחוזר חלילה. לנוסעת אחת נמאס, והיא חסמה את דלתות הקרון ומנעה את הנסיעה. במקום התפתחה מהומה שנמשכה כ-45 דקות. אחד הנוסעים נחלץ לעזרתה: "מאכילים אותנו מרורים ואנחנו שותקים. צריך לשים לזה סוף". הרכבת: האשה היכתה מאבטחת

  מרד נוסעים ברכבת ישראל: אחת מנוסעות רכבת שהייתה אמורה להגיע אמש (יום ה') לבנימינה בשעה 19:50, החליטה שנמאס לה מהאיחורים, העיכובים, התקלות והצפיפות הבלתי נסבלת והביעה את מחאתה. אחרי שעוכבה דקות ארוכות ונשלחה עם נוסעים רבים לרכבת חלופית, "בשל הצפיפות בקרונות", חסמה בגופה את דלתות הקרון ולא איפשרה את התקדמות הרכבת.

   

  הדרמה החלה בסביבות השעה 19:10 ברכבת מרכז. עדי בן הרוש בת 26 מהרצליה, ששהתה ברכבת, מספרת: "לאחר שאנשים רבים עלו בתחנת השלום, הכריז הכרוז שהנוסעים לבנימינה מתבקשים לרדת מהרכבת ולהמתין לבאה בשל העומס. רק כשהגענו לתחנת תל-אביב מרכז החלה החגיגה. הרכבת התמלאה עד אפס מקום ואחרי עשר דקות - שהרכבת עמדה מבלי לזוז - הכרוז קרא שוב לנוסעים לבנימינה לרדת".

   

  אבל הדרמה הזו הלכה והסתבכה: "בזמן שחיכינו, הליצנים האלה הודיעו שוב שהנוסעים שעברו צריכים לחזור ואז קראו לעוד נוסעים לעבור. ככה הלוך ושוב במשך כמה פעמים. לאשה אחת, בת 50 בערך נמאס והיא עמדה בין דלתות הרכבת והחליטה שהיא לא זזה". עובדי התחנה, מספרת בן הרוש, רק הוסיפו לתסכולם של הנוסעים כשהכריזו שהאשה היא זו שמונעת את התקדמות הרכבת ואף קראו לשאר הנוסעים לסייע בפינויה מהמקום. עד מהרה החלה תגרה בין האשה ליתר הנוסעים ולעובדי הרכבת.

   

  גם ניר מלח, בן 39 מתל מונד, החליט להצטרף לעזרתה של "הנוסעת המורדת". "קיץ, חם, אני מזיע ומת להגיע לילדים בבית, אבל ראיתי את העצבים של האנשים וידעתי שאני מצטרף אליה", סיפר. "עם כל התסכול שהיה לי הבנתי את האשה לחלוטין בתור מחאה. גם הרכבת איחרה, גם תיזזו אותה ונוסף על כך מפעילים עליה לחץ, מקללים אותה ומשפילים אותה שתזוז. אפשר לומר שהצטרפתי למרד.

   

  נוסע לנוסעים: אל תשתפנו

  "עמדתי לידה ואמרתי לאנשים, 'אם יש לכם ביצים, תוכיחו לאנשים האלה שהם לא יכולים לרכב עליכם. אל תשתפנו, אבל אף אחד לא הצטרף". במקום להצטרף, מספר מלח, דחפו מאבטחי הרכבת את השניים כשברקע קללותיהם של שאר הנוסעים, עד שהאשה פרצה בבכי. "אמרתי לאשה שאני איתה באש ובמים. אנחנו חיים במדינה בה מאכילים אותנו מרורים ואנחנו שותקים. צריך לשים לזה סוף. כבר כמה שנים טובות שאני נוסע על קו בית יהושע-תל אביב ותמיד יש תקלות ואיחורים", סיפר.

   

  בן הרוש: "אנשים התעצבנו על האשה וצעקו 'מה אנחנו השבויים שלך? את לא בסדר, לא נורמלית'. עשו לה עליהום. שלושה עובדי רכבת ועוד חמישה מאבטחים צרחו עליה איך היא מתנהגת וקראו לה לצאת החוצה. בשלב מסוים התקשרתי לשירות הלקוחות של רכבת ישראל וביקשתי שיעשו משהו. אמרתי לה שרכבת ישראל והאשה הזו מחזיקים אותנו כשבויים - לא יכולנו לצאת כי היה עומס מטורף והרכבת לא נסעה כי היא החזיקה את אחת הדלתות. נציגת השירות היתה בהלם ורק אמרה לי שהכל בטיפול".

   

  לבסוף, לאחר איחור של כ-45 דקות יצאה הרכבת לדרכה וגם זו החלופית. "הנוסעת פרצה בבכי ואמרה - 'רק רציתי להגיע לפרדס חנה, תראו מה עשיתם לי'. הגעתי הביתה בסופו של דבר רק בשעה 20:00 במקום ב-19:15, אחרי יום עבודה ארוך. אני מתכוונת להגיש תביעה ייצוגית נגד רכבת ישראל".

   

  מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי, "רכבת ישראל מתנצלת על האי-נוחות שנגרמה לנוסעים. חודש אוגוסט מאופיין בעומסים כבדים מאוד ויחד עם זאת גם בחודש זה עומדת על 90 אחוז דיוק בהגעה לתחנות. רכבת ישראל פנתה למשטרה ותגיש תלונה על כך שהאשה היכתה את מאבטחת".

   

  עובדי הרכבת סיפרו שקראו למאבטחת שתנסה לדבר ללבה, אך האישה היכתה, לטענתם, את המאבטחת ולבסוף שאר המאבטחים נאלצו להתערב.

   


  פורסם לראשונה 21/08/2008 22:39

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים