שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אסף חפץ חובר לנתניהו - ומפזר הבטחות לשוטרים
  בשיחה עם ynet מספר מפכ"ל המשטרה לשעבר על השפה המשותפת שמצא עם בנימין נתניהו - ועל תוכניותיו כשר המיועד לביטחון הפנים

  בעוד הפריימריז בקדימה מתקרבים לישורת האחרונה, גם בליכוד מחזקים את השורות - ומצרפים את מפכ"ל המשטרה לשעבר, אסף חפץ, כמועמד לתפקיד השר לביטחון פנים. בשיחה עם ynet אומר חפץ: "אני רואה סיכוי טוב לעשות יחד עם בנימין נתניהו שינויים מבניים במשרד".

    

  "ביבי פנה אלי, ובפגישות שהיו לי איתו מצאתי בן אדם עם תפישות המתאימות לשלי. לדעתי נוצרה כימיה טובה. מצאתי אוזן קשבת, הבנה ותפישה בלתי רגילה. על בסיס זה אני מוצא מקום לשתף אתו פעולה. הבנתי ממנו שאין דילים או מחנות בליכוד, והפנייה שלי תהיה ישירה לחברי המפלגה, שיידעו שיש מקום שבו אוכל להצטרף. אינני זקוק לשום הבטחות או שריונים מנתניהו", אומר חפץ.

   

  "נדרש חיזוק בשיתוף הפעולה הפנימי וקביעת סדרי עדיפויות שיתנו דגש על המימד המוניציפאלי. השינויים האלה נדרשים על מנת להשיג משטרה טובה יותר. אני חושב שצריך לשקול היטב כל קיצוץ במשרד לביטחון פנים, אסור לפגוע בשירותים הבסיסיים של המשטרה לציבור, בנוכחות ויכולת התגובה שלה להילחם בפשיעה".

   

  לדברי חפץ, בכוונתו לחזק את השירותים הבסיסיים שמספקת המשטרה לאזרחים. במסגרת זו, הוא מבטיח העלאה רוחבית במשכורות השוטרים הזוטרים, בעלי ותק עד חמש שנים. "יש מקום להעלאת משכורות לשוטרים בעיקר בשנים הראשונות. מגמה של חיזוק הקשר של המשטרה עם הקהילה היא הצלחה של משטרות רבות".

   

  חפץ אינו רואה פסול בסבב המינויים שביצע המפכ"ל, רב-ניצב דודי כהן, אשר אמור להיכנס לתוקף בשנת 2009.

   "כל מערכת היררכית צריכה לעשות שינויים. יכול להיות שיש לי ביקורת על מינוי זה או אחר אבל זכותו של שר פנים ומפכ"ל משטרה למנות ניצבים", הוא אומר. "המגמה בסך הכל נכונה, כשאנשים יודעים לטווח ארוך מה הם עושים - זה טוב. ייתכן שידרשו שינויים ספציפיים, אבל זה לא כרגע. עצם המינוי והטיפול בקידום האנשים הוא דבר טוב ואני מעריך שהכוונה טובה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חפץ. אין דילים
  צילום: אורן אהרוני, הוועד האולימפי בישראל
  צילום: AFP
  אוזן קשבת. נתניהו
  צילום: AFP
  מומלצים