שתף קטע נבחר

אמה של רוז: "אולי לא הייתי אמא טובה"

בעיניים דומעות ישבה מארי בבית-המשפט ברמלה. פרקליטתה ציינה שלא ידעה על הרצח. נציג המשטרה: "היא ידעה, אל תעשו אותה כזאת תמימה". את גרסת הסב, לפיה הרג את הילדה בשוגג, דוחים במשטרה בתוקף ואומרים: "לא רק הוא בוכה, גם החוקרים בוכים". המפכ"ל: "לא מוצו החיפושים. נעשה כל מאמץ להגיע לחקר האמת ולמצוא את הילדה"

בשעה בה חשפה המשטרה את אחת הפרשות הפליליות המזעזעות בתולדות המדינה, שבמוקדה: סב ואם, החשודים ברציחתה של ילדה בת 4.5, התייצבו השניים שוב בבית-המשפט ברמלה. מארי האם מיררה בלחש: "אולי לא הייתי אמא כל-כך טובה. היה לנו מתח בבית".  

 

הסב, רוני רון יעקב, שרקם קשרים עם האם ואף הביא עמה לעולם שתי ילדות נוספות, הודה בחקירותיו במשטרה כי הרג במכות את הילדה רוז כיוון שבכתה והפריעה לו בשעת נסיעה. את הגופה, סיפר לשוטרים ההמומים, הטמין במזוודה והשליכה למימי הירקון. מחקירת הפרשה עולה כי ביום הראשון בו הגיעו החוקרים לבית המשפחה, וביקשו מבני הזוג שיראו להם את רוז, אמר הסב לקרובת משפחה: "תביאו לנו ילדה בת 5, תשחררו אותנו מהמשטרה, אחרת נעצר".  

 

בבית-המשפט הודיע היום (ג') נציג המשטרה, איתן שימן, כי ישנן ראיות הקושרות את הסב לרצח. "יש בידינו ראיה שמפריכה את הגירסה שלו שמדובר בתאונה, והגרסה שמסר לנו בחקירה היא לא אמת. יש בה סדקים". אתמול בחקירתו, סיפר שימן, צעק החשוד והשתולל. "לא רק הוא בוכה, גם החוקרים בוכים", הוסיף.    

 

שני החשודים הוכנסו לאולם בנפרד והדיונים להארכת המעצר של שניהם התקיימו בנפרד - זה של הסב הוארך ב-15 יום, זה של האם - בעשרה. הסב שמר על קור רוח, חפן את פניו בידיו כדי להסתירם מהצלמים ובכל משך הדיון השפיל את ראשו. הוא שב וטען שמדובר בתאונה טראגית ומצערת, ולא ברצח בכוונה תחילה. בדיון עלה עוד כי בדו"ח המז"פ של רכבו לא נמצאו כתמי דם, ובמשטרה מעריכים כי הסיבה לכך היא הזמן הרב, שחלף מאז האירוע. "מדובר בפרשה קשה ומזעזעת, ויש חשש רב לחיי הילדה" - סיכם השופט, ירון לוי.  

  

"היא ידעה על הרצח, גם אם בדיעבד"

סנגוריתו של רוני, עו"ד רויטל סוויד, הזכירה בדיון כי רוני הודה, שיחזר

 ומסר את גרסתו, ואף ציין היכן השליך את גופתה של רוז. היא ביקשה להסתפק בימי מעצר מועטים. בסוף הדיון הוצא רוני מהאולם - ומארי הוכנסה. מיד כשנכנסה החלה לבכות בכי מר, ולאורך כל הדיון היו עיניה אדומות, כשדמעות זולגות מהן. עו"ד סוויד ציינה כי שמעה מהסב שמסר את הילדה לבית-ספר צרפתי. יצויין כי בידי המשטרה נמצאים מכתבים מהאם, המעידים על כך שלא רצתה בילדה. 

 

נציג המשטרה טען בבית-המשפט: "היא ידעה שבתה נרצחה. יכול להיות שהידיעה הזאת היא בדיעבד, או מתחילת האירוע". במשטרה אישרו כי לא בישרו באופן רשמי למארי שבתה נרצחה, שכן היו משוכנעים שכבר ידעה על כך: "לא יצא לנו להגיד לה שהיא נרצחה, אבל לא צריך לעשות אותה כזאת תמימה - היא יודעת". 

 

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, התייחס בצהריים במסיבת עיתונאים למה שכינה "פרשה כאובה, בה מדובר בילדה חסרת ישע". הוא ביקש להדוף את הביקורת הציבורית של הימים האחרונים, סביב חיפוש הילדה הנעדרת: "את כל הכוח המקצועי שהיינו צריכים להקצות - הקצנו. אם צריך להביא כוח נוסף - היינו מביאים. אם היינו חושבים שצריך להתפרס בעוד מקומות - היינו עושים. כרגע אני חושב שהיכולת הטכנולוגית היא בהחלט מספקת כדי לאתר. עדיין לא מיצינו את החיפושים. אנחנו נעשה כל מאמץ מקצועי וחקירתי כדי להגיע לחקר האמת ולמצוא את הילדה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"היה מתח בבית". מארי
צילום: ירון ברנר
"תביאו ילדה בת 5". רוני רון
צילום: ירון ברנר
החיפושים בירקון
צילום: ירון ברנר
מומלצים