שתף קטע נבחר

מעצרם של האחים אברג'יל הוארך ב-20 יום

למרות ההכחשות הנמרצות של האחים אברג'יל בבית המשפט כי אין להם קשר לעבירות בארצות הברית, החליט שופט בית משפט השלום בירושלים להאריך את מעצרם ב-20 ימים. בכתב האישום נטען כי חברי כנופיית אברג'יל רצחו את סמי אטיאס בלוס אנג'לס, לאחר שלכאורה גנב מהם כספים. איציק אברג'יל אמר בדיון: "אפשר להפריך הכל"

איציק אברג'יל, אותו ארצות הברית מבקשת להסגיר, יישאר במעצר ב-20 הימים הקרובים - כך קבע אחר הצהריים (יום ג') בית משפט השלום בירושלים. יחד איתו הוארך מעצרם של מאיר אברג'יל, ישראל אוזיפה ומשה מלול ב-20 ימים. לחשוד החמישי, ששון בראשי, יבוצע תסקיר מבחן ועד אז גם הוא יישאר במעצר. 

 

מכתב האישום שהוגש נגד האחים עולה כי משפחת אברג'יל יצרה קשר עם כנופיות רחוב בלוס אנג'לס על מנת לחדור לעולם הפשע שם.

 

אחד החשודים שטרם נעצרו הוא לואיס סנדובר, חבר בכיר בכנופיית אברג'יל בן 25, שככל הנראה היה עד לרצח של סמי אטיאס באוגוסט 2003. על פי האישומים, הכנופייה החליטה להרוג את אטיאס לאחר שניסה לגנוב מהם 100 קילו אקסטזי שהגיעו לארה"ב מבלגיה, בשווי של 7 מיליון דולר. הכנופייה אף מואשמת כי שיתפה פעולה עם כנופיית פשע אחרת מירושלים, ויחד הם נהגו להבריח אקסטות, חשיש וקוקאין.

 

במהלך הדיון הכחישו כל החשודים את הטענות נגדם, ואמרו כי אין להם שום קשר לדברים שאירעו בארצות הברית. "עושים לי רצח אופי בתקשורת ומציעים לכל מיני אסירים הצעות נגדי", אמר איציק אברג'יל, "אפשר לקחת את כל מה שמאשימים אותי ולפרוט אחד לאחד. אפשר להפריך הכול. המשטרה עצרה אותי על תיק אחר כי חשבה שאני מעורב בפשע כלשהו ,וכשבית המשפט עצר אותי הגיעה המשטרה עם צו מעצר בינלאומי".

  

מאיר אברג'יל, המיוצג על ידי עו"ד אבי עמירם, טען גם הוא לחפותו: "כל הסרט הזה מבוים ואנחנו מוכפשים. אני הואשמתי באמריקה וסגרתי עסקת טיעון בגלל הפחד מהאמריקנים. מאז החלטתי שאני בחיים לא אתעסק עם אמריקה. משטרת ישראל יודעת שאני לא בעסקי הפלילים וניטרלו אותי במדינה הזאת. אני אח טוב ואני אעזור לאחי במה שיירצה. בגלל שהמשטרה רוצה לנקום בו הם רודפים אותי".

 

פרקליטו של אוזיפה, עו"ד תמיר סננס, טען בדיון כי כף רגלו של מרשו מעולם לא דרכה בארצות הברית. "על העבירות הללו הוא נשפט והורשע כבר בבלגיה ולכן לא ברורה מהותה של בקשת ההסגרה", הוא אמר. "בגלל שאני מכיר את אברג'יל משייכים אותי לעניין", אמר אוזיפה לשופט.

 

גם פרקליטו של משה מלול, עו"ד ירום הלוי, הכחיש כל קשר לעבירות המיוחסות לו וטען שהמעצר נפל על מרשו כרעם ביום בהיר. מלול אמר לשופט כי הוא צריך לשהות ליד אשתו הנמצאת בבית החולים וצריכה ללדת בכל רגע. "משפחתה לא בארץ. כולם חיים בצרפת ויש לי עוד שני ילדים בבית ואני צריך להיות לצידם".

 

אשתו של ששון בראשי דיברה במקומו ואמרה כי עד לפני כמה שנים הוא היה קבלן בכיר בירושלים ולא התעסק עם העולם התחתון: "לאחר מכן הוא כבר נשפט ונענש ומאז שיצא מהכלא הוא עובד קשה לפרנסתנו. הגענו למצב שאין לנו מה להכניס למקרר בבית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איציק אברג'יל. מכחיש
צילום:גיל יוחנן
מאיר אברג'יל. הסרט מבוים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים