שתף קטע נבחר

מבצע השבת ציוד: מא"גים ורימונים הוחזרו לצה"ל

ביום הראשון של המבצע הצבאי הוחזרו לצה"ל מקלעי מא"ג, שני רימוני רסס, קלצ'ניקוב, אקדח, שלוש פצצות מרגמה, רובי צלפים ורובי M-16. שלא להזכיר מאות חולצות ומכנסיים

שני מקלעי מאג, רובה מסוג קלצ'ניקוב ומספר פצצות מרגמה - זהו השלל שהוחזר היום (ג') לצה"ל, ביום הראשון של מבצע החזרת הציוד. בצה"ל מקווים כי במהלך החודש הקרוב בו יתקיים המבצע ישיבו חיילי מילואים ציוד רב נוסף, לרבות אמצעי לחימה.

 

המבצע, שאורגן על ידי אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה של צה"ל, נועד להשיב ציוד שנמצא בידי חיילי מילואים - אמצעי לחימה, תחמושת וציוד אפסנאי ורפואי. בצה"ל מסבירים כי מטרת המבצע היא לשמור על בטיחות אנשי המילואים ובני משפחותיהם, שכן אחזקת ציוד מסוג זה בבית עשויה להיות מפגע בטיחותי. כמו כן, קיים ממד ביטחוני - שכן ציוד צבאי בבית עשוי להיגנב ולהגיע לגורמים עוינים.

 

המבצע מאפשר להשאיר את הציוד ללא צורך בזיהוי ובצה"ל הבטיחו שלא ישאלו שאלות על נסיבות החזקת הציוד. "שנתיים אחרי מלחמת לבנון השנייה, כאשר אנחנו בעיצומו של תהליך שבו כל חייל מילואים יקבל את כל הציוד הנדרש במקרה הצורך, אנחנו יכולים לומר בביטחון שאף אחד לא צריך להחזיק בבית ציוד צבאי ומקומו של הציוד הצבאי במחסנים שלנו", אמרו גורמים צבאיים.

 

היום הוחזרו שני מקלעי מא"ג, שני רימוני רסס, רובה מסוג קלצ'ניקוב, אקדח, ארבעה רימונים נוספים, שלוש פצצות

מרגמה, שני רובי צלפים מסוג m-4. כמו כן שני רובים מסוג m-16.

 

עוד הושבו: כ-150 חולצות צבאיות, 140 זוגות מכנסיים, 60 מחסניות, 5 חרמוניות, שני מצפנים, 2,800 כדורים בקוטר 5.56 מ"מ, מכשיר קשר מסוג מ.ק 77, שישה קיטבגים. חוסמי עורקים,פנסים, מימיות ורצועות לנשק.

 

מבצע החזרת הציוד יימשך עד ה-25 בספטמבר בכל הארץ ובסיומו מקווים בצה"ל שכל חיילי המילואים ישיבו את הציוד הצבאי שיש בביתם לרשויות הצבא, ציוד שיימצא תקין יוחזר לפעילות והציוד שלא יהיה תקין יושמד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
החזירו גם רובים. ארכיון
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים