שתף קטע נבחר

מרכז השלטון המקומי: לא נשבית את הלימודים

יו"ר השלטון המקומי, עדי אלדר, הביע שביעות רצון מפגישתו עם ראש הממשלה, לאחר שהובטח לו פתרון לקיצוץ בתקציב החינוך. אלדר הודיע כי החליט להסיר את איום ההשבתה בתחילת שנת הלימודים, ביום שני. במקביל, הושג הסדר גם לגבי האבטחה בגני הילדים

מרכז השלטון המקומי החליט הערב (יום ד') לחזור בו מאיומו להשבית את מערכת החינוך החל מ-1 בספטמבר, וזאת בתום פגישה עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט. ראש הממשלה הורה לשרת החינוך, יולי תמיר, מנכ"ל משרדו, רענן דינור, והממונה על התקציבים באוצר למצוא כספים מתקציב המדינה כדי לפתור את הקיצוץ בתקציב החינוך ברשויות.

 

לפני כשבועיים הודיעו ראשי מרכז השלטון המקומי כי לא יפתחו את שנת הלימודים וכי ימנעו מהשרתים, מהמזכירות, מעובדי ניקיון ומאבטחים להגיע למוסדות החינוך. זאת, במחאה על הקיצוץ בתקציבי החינוך, שעליו הודיעה שרת החינוך.

 

ראש הממשלה הנחה את שרת החינוך, תוך התייעצות עם שר האוצר, רוני בר-און, להקים ועדה בהרכב אנשי אקדמיה וכלכלה, שתבחן את סוגיית התקצוב הדיפרנציאלי במערכת החינוך ושתגיש את מסקנותיה לראש הממשלה, תוך 90 יום. אולמרט אמר בתום הדיון: "פתיחת שנת הלימודים כסידרה חשובה ביותר, ואני שמח שלאחר שהסוגיות שהועלו קיבלו מענה הולם, ירד איום השביתה מהפרק ותלמידי ישראל יוכלו להגיע לבתי הספר ב-1 בספטמבר ולהתחיל את לימודיהם".

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר, אמר בתום הפגישה: "השילטון המקומי החליט להסיר את איום השביתה ולפתוח את שנת הלימודים כסדרה. זאת, לאור החלטה שהתקבלה בישיבה משותפת עם ראש הממשלה, שהורה למצוא מקורות מתוך תקציב המדינה כפתרון לבעיה שנותרה בתקציב מערכת החינוך. באופן זה תתאפשר פתיחת שנת הלימודים הקרובה".

 

הרשויות המקומיות מחו על קיצוץ של עוד 280 מיליון שקלים מתקציבי החינוך הממלכתי בשנת הלימודים הקרובה. לפני כמה ימים החליטה האסיפה הכללית של הרשויות המקומיות פה אחד לפי הם לא ישתתפו בפתיחת שנת הלימודים, ובכך יעבירו למעשה את ניהול מערכת החינוך לממשלה.

 

במקביל, הוסר גם איום ההשבתה בגני הילדים, עקב היעדר אבטחה.

 מנכ"לית משרד החינוך, שלומית עמיחי, ומנכ"ל המשרד לביטחון פנים, דן ברינקר, הגיעו להסדר לפיו שני המשרדים יתחלקו בהוצאות האבטחה של גני הילדים עד סוף 2008 בסכום כולל של עשרה מיליון שקלים.

 

מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, הזהיר היום כי שנת הלימודים בגנים לא תיפתח, אם לא תובטח שמירה צמודה במשך כל השנה. וסרמן הופיע בוועדת החינוך של הכנסת בגלל התעקשות משרד האוצר לבטל את התמיכה הממשלתית באבטחה האזרחית של מוסדות החינוך. שני ארגוני המורים הודיעו שהמורים לא ילמדו בכל מוסד בו לא יוצב מאבטח.

 

בהכנת הידיעה שהתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
המטרה הושגה. אלדר
צילום: ירון ברנר
אולמרט. פגישה חיובית
צילום: רויטרס
מומלצים