שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כפר חב"ד זה לוקיישן לסרט על הטרדה מינית?

  אתמול הגיעו משאיות עמוסות ציוד הסרטה לכפר חב"ד כדי לצלם קטע מסרט בבית הכנסת המרכזי. אלא שאחד מתושבי הכפר שם ידו על התסריט - וגילה שמדובר בסרט על הטרדה מינית בישיבה. במקום התפתחה מהומת אלוהים, ולבסוף ההפקה גורשה מהמקום. המפיק: "שגיתי, מתנצל אם פגעתי"

  לאחר הדרמה הצורמת - מגיעה ההתנצלות. המפיק מני פיליפ, חוזר בשאלה, שביקש לצלם אתמול בכפר חב"ד כמה סצינות לסרט על הטרדה מינית בישיבה נפגש היום (ד') עם  אנשי ועד הכפר והתנצל על עוגמת הנפש שנגרמה לתושבים.

   

  הסרט המדובר הוא פרויקט גמר סטונדטיאלי, שבמרכזו תלמיד ישיבה המוטרד מינית על ידי אחד מאנשי הצוות החינוכי. הצוות העמל על הסרט פנה באמצעות אחד מתושבי הכפר לגבאי בית הכנסת המרכזי בבקשה לבוא ולצלם שם מספר סצינות. אולם, כך מסתבר, תוכן העלילה המלא לא היה ידוע לגורמים הרשמיים בכפר חב"ד, והאירועים עד מהרה התגלגלו לכדי מהומה רבתי.


  מכינים את הסט בבית הכנסת (צילום: י. בלינקו, באדיבות col.org.il)

   

  חשדם של תושבי הכפר התעורר כאשר החלו להגיע אל פתח בית הכנסת משאיות שמהן נפרק ציוד רב. "אמרו לגבאי שמדובר בסרט סטודנטים שעוסק בהוואי בפנימייה, ואז פתאום מגיעות משאיות ופורקות ציוד בסדר גודל של סט הוליוודי!", סיפר אחד התושבים. "המון מצלמות ותאורה וציוד משוכלל, שחקנים וניצבים. הפקה-הפקה. לא אמרו שמדובר בכזה סדר גודל ולכן הגבאי אפילו לא ביקש אישור מהוועד. משהו התחיל להיראות לא טוב".

   

  "הרב הרגיש בחושיו"

  בעקבות כך הגיעו למקום אנשי הוועד המרכזי של כפר חב"ד ודרשו מההפקה לדעת במה דברים אמורים, ואף זימנו אחר כבוד את המפיק הראשי של הסרט, פיליפ, ואנשי הפקה נוספים לשיחה משותפת עם רב הכפר, הרב מרדכי אשכנזי. על אף ניסיונותיהם של אנשי ההפקה לאשר את המשך הצילומים, סירב הרב לבקשתם.

   

  "הם אמרו שהכוונות שלהם טובות, אבל הרב, בחושים שלו, אמר 'לא נראה לי'. וביקש מהם לאסוף את הציוד", דיווח אחד אנשי הוועד שנכח בפגישה.


  תושבים דורשים מפיליפ לעזוב (צילום: י. בלינקו, באדיבות col.org.il) 

   

  אולם בכך לא תמה הדרמה. תוך כדי שאנשי ההפקה יוצאים מביתו של הרב אשכנזי, אחד מחברי הוועד הצליח להשיג עותק מהתסריט. "התחלנו לקרוא את התסריט, ונהיה לנו חושך בעיניים. כל התסריט עוסק בסטיות ובתקיפות מיניות. מורים ורבנים בישיבה שאונסים תלמידים. היה שם קטע שתלמיד ישיבה נכנס לשירותים ועושה מעשה לא צנוע, וברקע נשמע 'שמע ישראל' מהישיבה", מספר גורם בוועד הכפר.

   

  בעקבות גילוי הדברים התעוררה חמת זעמם של התושבים, ובמקום החלה מהומת אלוקים. ראשי ועד כפר חב"ד דרשו מחברי הסט לעזוב את המקום לאלתר, ובמקביל דאגו גם למתן את הצעירים שחמתם בערה בהם לנוכח האירוע. אנשי ההפקה הזמינו משטרה למקום מחשש שלא תינתן להם אפשרות לאסוף את הציוד היקר.

   

  "בסך הכל אי-הבנה"

  היום, נוכח האירוע הצורם, נערכה שיחה בין המפיק פיליפ לאנשי ועד הכפר. פיליפ התנצל על עוגמת הנפש והסביר כי

  מדובר היה בסרט גמר של סטודנטים, שאינו מיועד להפצה מסחרית בבתי קולנוע או בטלוויזיה. בנוסף, כך לדבריו, הוא היה משוכנע שניתן לו אישור לצלם ושלא צריכה להיות כל בעיה מאחר שבבית הכנסת אמורות היו להצטלם בעיקר סצינות של תפילה ולא סצינות לא ראויות מכל סוג שהוא.

   

  "האירוע כולו מקורו באי-הבנה שהתגלעה ביני ובין אנשי כפר חב"ד. ובכל זאת, כנראה שהייתי צריך לקחת בחשבון את אופיו הכולל של הסרט ולהימנע מצילומים בכפר חב"ד", אמר בשיחה עם ynet. פיליפ הודיע כי אינו מתכוון להשתמש באף אחד מהצילומים שנערכו במקום. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "משהו לא נראה טוב", אמרו בכפר
  צילום: י. בלינקו
  מומלצים