שתף קטע נבחר

אביבה שליט: אין מחיר לילד. זו לא עסקת נדל"ן

בעצרת לציון יום הולדתו של גלעד שליט, ליד הבית במצפה הילה, אמרה אמו של החייל החטוף: "גלעדי, היה חזק כמו שאתה יודע ואל תשבר. תחשוב כל הזמן שאנחנו איתך ולמענך ואנחנו נוציא אותך משם". למקבלי ההחלטות קראה: "היה לכם את כל הזמן שבעולם". הנאום המלא

מאות התכנסו הערב (יום ה') במצפה הילה שבגליל, מקום מגוריו של גלעד שליט, וציינו את יום הולדתו ה-22. היה זה יום הולדתו השלישי בהיותו בשבי. אמו, אביבה, נשאה דברים נוקבים ומרגשים. לפניכם נאומה המלא:

 

"היום הוא יום הולדתו ה-22 של גלעד. גלעד בני היקר האהוב, הרחוק כל כך ממני בזמן. גלעד בן 22 שנה היום. יום הולדת נוסף בשבי החמאס, בחושך, בבידוד מוחלט, מוקף ארבע קירות אפלים ואפילו לא חלון אחד. שנה שלישית אצל בני העוולה שאינם יודעים זכויות אדם בסיסיות מה הן, זכויות אדם, באשר הוא אדם.

 

היום לא אפיתי עוגה, לא ניפחתי בלונים לתלות לו בחדרו, לא שזרתי פרחים, לא קניתי מתנה, ואפילו לא התלבטתי מה גלעד ירצה ליום הולדתו, ומתי אפתיע אותו עם המתנה וברכת מזל טוב.

 אבל כתבתי - ספק ברכה ספק משאלה, ובה ביקשתי רק דבר אחד: גלעדי, היה חזק כמו שאתה יודע ואל תשבר. תחשוב כל הזמן שאנחנו איתך ולמענך ואנחנו נוציא אותך משם. אנחנו, אבא ואמא, המשפחה, החברים הרבים ואזרחים רבים רבים בכל רחבי המדינה שמתגייסים למענך וחשים שהגיע הזמן לעשות מעשה, לאחר כ-800 ימים ו-800 לילות ארוכים בכלא הזה, בסיוט הזה שלא מגיע לך.


נועם שליט, אביבה שליט וקרנית גולדווסר, הערב (צילום: שי וקנין) 

 

לא מגיעה לך שנה שלישית בשבי הנורא הזה. אנחנו, המשפחה והעם הנפלא הזה שממשיך לתמוך בך ולהתגייס למענך, נפעל ללא לאות עד שחרורך, על אף ולמרות הפוליטיקאים שעסוקים, לצערי, כל אחד בסדר היום שלו ובעינייניו האישיים ולאו דווקא בדאגה לשחרורך.

 

אני חוזרת ואומרת כאן והיום, ביום הולדתך, מול ביתנו כאן בהילה בגליל המערבי: אין מחיר לילד, ילד שילדנו וגידלנו וחינכנו כאן בארץ ישראל, לאהוב את המדינה, לשרת אותה, ואשר שלחנו אותו לשרת בצבא הגנה לישראל בשירות חובה מתוך אותם ערכים שגדלת עליהם ולמענם. אין מחיר לחיי חייל שנשלח על ידי המדינה לשרת אותה ונפל בשבי במשימתו.


לפני העצרת במצפה הילה (צילום: שי וקנין)

 

ולמקבלי ההחלטות, הפוליטיקאים, אני אומרת היום: מי שרוצה להימנע מלשלם מחיר "גבוה" עבור חייל צה"ל שבוי,

 או רוצה להוריד את המחיר - היה לכם את כל הזמן שבעולם, מעל שנתיים ימים לעשות זאת, ואת כל האמצעים והגורמים העומדים לרשות מדינת ישראל בארץ ובעולם הרחב.

 

ובכלל, זו לא עיסקה של מניות, נדל"ן או אופציות. מדובר בחיים של בן, בן המולדת הזו, חיים של חייל צה"ל. ובעניין הזה אני בוחרת לצטט את דברי מפקד צה"ל בעבר - שאול מופז: "מדינה שתשכח את חייליה, סופה שחייליה ישכחו אותה".

 כן, נכון - גם השירות בצה"ל של הבנים והבנות, בסדיר ובמילואים, הוא נכס אסטרטגי מספר אחת של המדינה הזו והיא עלולה לאבדו אם לא תדע לשמור עליו.

 

אני רוצה להודות לכל האנשים הנפלאים שהתגייסו ועדיין מתגייסים למען גלעד. אני חושבת שזו המתנה היקרה ביותר שגלעד יכול לקבל בנסיבות הללו. תודה לכל אלפי אזרחי המדינה הזו שאכפת להם, אמהות ואבות אשר משמיעים את קולם ופועלים ללא ליאות למען גלעד. תודה מיוחדת לכל האנשים היקרים שארגנו את האירועים אתמול בדרום, והיום בתל-אביב ובמצפה הילה. תודה ויישר כוח".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 795 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביבה שליט, הערב
צילום: שי ועקנין
צילום: נועם רותם
גלעד שליט
צילום: נועם רותם
מומלצים