שתף קטע נבחר

חשד: אם הטביעה למוות את בנה בחוף בת-ים

ימים ספורים לאחר חשיפת פרשת הילדה רוז, מתרחש אירוע מזעזע נוסף: אשה בת 42, שנעדרה מביתה מאמש, נעצרה בחוף בת-ים לאחר שככל הנראה הטביעה למוות את בנה, בן 4. עוברי אורח סיפרו: "היא הסתובבה בחוף ואמרה שהרגה את הילד שלה". בביתה נמצא מכתב התאבדות

טרגדיה בחוף בת ים: תושבת ראשון לציון, בת 42, נעצרה הלילה (יום ו') בחשד שהשליכה את בנה בן הארבע לים והטביעה אותו למוות. רופא של מד"א שהוזעק למקום קבע את מותו של הילד. מהמשטרה נמסר כי בעלה של האשה, הסובלת מבעיות נפשיות, דיווח בשעות הערב כי היא נעדרת והשאירה אחריה מכתב התאבדות.

 

סמוך לשעה 01:30 התקבל הדיווח הראשון מאזרחים בבת-ים, על אשה שנראתה משליכה את בנה לים בחוף טאיו בעיר ונמלטת מהמקום. האזרחים הזעיקו את המשטרה ובמקביל החלו בסריקות במים בניסיונות למשות את הילד. כעבור כמה דקות אותר הילד ולמקום הוזעק צוות טיפול נמרץ של מד"א איילון, שהחל בפעולות החייאה אינטנסיביות.


שוטר מפנה את גופת הילד ממקום הטביעה (צילום: אבי כהן)

 

איש זק"א, שלומי כץ, סיפר ל-ynet: "הגעתי באמבולנס לחוף. גבר ואשה הובילו אותנו לאם. שאלתי אותה היכן זרקה את הילד. היא מילמלה משפטים לא ברורים ואז הגיעו שוטרים. היא נתנה תיאור של האזור בו השליכה את הילד. התחלנו לסרוק וכאשר הבחנו בילד, בחור ובחורה נכנסו למים וכוחות נוספים הגיעו והאירו לכיוון הים. הצעיר הרים את הילד, הביא אותו לחוף וביצענו בו החייאה במשך כ-45 דקות. לבסוף, נאלץ רופא מד"א לקבוע את מותו".  

 

"היא אמרה שהיא הרגה את הבן שלה"

יוסי יעקב, בן 18 מתל אביב, שהיה מהראשונים שהגיעו למקום, סיפר ל-ynet: "היינו בחוף ואז שמענו צעקות על כך שאשה זרקה את ילדה למים. ראיתי איש מד"א, שאמר לי 'בוא נלך לחפש את הילד'. התחלתי לרוץ לכיוון האשה. היא אמרה שהיא הרגה את הבן שלה, אך לא הסכימה לספר לנו היכן הוא נמצא. איימנו עליה שנרביץ לה אם לא תספר לנו היכן השליכה אותו. היא אמרה שהילד במים והצביעה לכיוון. רצתי למקום עם בחורה נוספת ומצאתי אותו עם הראש במים. הרמתי אותו על הידיים ולקחתי אותו לחוף. לאחר מכן השוטר הגיע ועזר לי להוציא אותו".  

 

ניצב משנה ישראל טל, מפקד מרחב אילון, אמר ל-ynet כי השוטרים הגיעו למקום בעקבות דיווח על אשה שזרקה את בנה למים. "שוטרים ואזרחים משו אותו מהמים לחוף", סיפר. "מחקירה ראשונית עולה כי הבעל דיווח על העדרותה של האם וכי מדובר באשה שמטופלת בשל בעיות נפשיות. בבוקר יוחלט אם להעבירה לבדיקה נפשית לפני הארכת מעצרה".

 

שלומי כץ סיכם את תחושותיו ואמר: "בתחילה, החוף היה נראה שלו והיו מבלים רבים, אולם כשראיתי את הזוועה נחרדתי וחשבתי על הילדים שלי, שנמצאים בבית במיטה. הידיים שלי עדיין רועדות מהמחשבה שנקבע מותו של ילד בן ארבע".

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוסי יעקב, שמשה את הילד מהמים
צילום: אבי כהן
אמבולנס מד"א שהגיע לחוף
צילום: אבי כהן
מומלצים