שתף קטע נבחר

הסדר טיעון למנהלת הכספים בפרשת הירשזון

רונית גרטי, שהואשמה כי העבירה כסף מזומן והמחאות לשר האוצר לשעבר, הודתה במסגרת הסדר טיעון ראשון שנחתם בפרשה. היא הורשעה, והפרקליטות ביקשה מבית המשפט לגזור עליה עבודות שירות ומאסר על תנאי

הסדר טיעון ראשון בפרשת הירשזון: רונית גרטי, מנהלת כספים לשעבר בהסתדרות העובדים, הודתה היום (יום ב') בהעברת כספים שלא כדין לשר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון. היא הורשעה, ובמסגרת הסכם טיעון עליו חתמה תבקש הפרקליטות מבית המשפט לגזור עליה עונש של עבודות שירות ומאסר על תנאי.

 

גרטי, תושבת זכרון יעקב בת 44, עבדה בהנהלת החשבונות בהסתדרות העובדים הלאומית, והחל משנת 2003 טיפלה בכמה ארגונים בהסתדרות. בשנת 2005 שימשה כמנהלת כספים בהסתדרות, ועל פי כתב האישום שהוגש נגדה היא ניצלה את עבודתה כדי להעביר כסף מזומן והמחאות להירשזון, שכיהן אז כיו"ר ההסתדות. זאת, על פי הוראות מדוייקות שניתנו לה.

 

במסגרת הסכם הטיעון הודתה גרטי בפני בית המשפט בעבירה של סיוע לרישום כוזב במסמכי תאגיד, במסגרתם העבירה תשלומים חודשיים בסך 25 אלף שקלים לשר לשעבר. היא הורשעה, ונציגת הפרקליטות, עורכת הדין לילך שלום, דרשה מבית המשפט לגזור על גרטי עונש של חצי שנת עבודות שירות ומאסר על תנאי. פרקליטיה של גרטי, עו"ד אורי קינן ועו"ד דב גלעד-כהן, ביקשו מהשופט דוד רוזן לגזור עליה עונש מאסר על תנאי בלבד.

 

תעיד במשפט הירשזון

חלקה של גרטי בפרשה קטן אמנם, אולם העובדה שהפרקליטות הגיעה עמה להסדר טיעון עשוי להעיד על מגמה דומה גם בנוגע ליתר המעורבים בפרשה. בנוסף, העובדה כי גרטי תודה שהעבירה כסף להירשזון תפעל לרעתו, מאחר שהיא צפויה להעיד במשפטו ולספר כיצד פעלה העברת הכספים.

 

הירשזון הואשם כי במהלך השנים 1998 עד 2005, עת שימש כיושב ראש הסתדרות העובדים הלאומית, קשר לגנוב כספים רבים מעמותה זו ומעמותת ניל"י. על פי הנטען, במהלך תקופה זו גנב הירשזון סכומים של כארבעה מיליון שקל, מתוכם כ-2.5 מיליון לכיסו הפרטי.

 

על פי כתב האישום, הגניבה בוצעה על ידי פריטת המחאות לכספים במזומן, והעברת חלק מהכסף לידי השר לשעבר באמצעות שליחים - כמו גרטי - לעיתים ישירות לכיסו של הירשזון. כתב האישום מייחס להירשזון, יחד עם 11 מעורבים נוספים, שורת עבירות, בהן: גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

 

כתב האישום נגד הירשזון, שטיוטתו נחשפה לראשונה ב-ynet, הוגש לאחר שהשר לשעבר בחר שלא להיאחז בחסינותו הפרלמנטרית


פורסם לראשונה 01/09/2008 13:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הירשזון. לרעתו
צילום: ירון ברנר
עו"ד קינן. יבקש עונש מופחת
עו"ד גלעד-כהן. הסדר עם הפרקליטות
מומלצים