שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מאות יוצאי גאורגיה באשדוד הפגינו: "פוטין רוצח"

  באשדוד, כמו בערים רבות בעולם, יצרו יוצאי גאורגיה שרשרת אנושית. הם קראו לאיחוד האירופי להטיל סנקציות על רוסיה. המפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב: "פוטין רוצח" ו"פוטין טרוריסט"

  כ-200 יוצאי גאורגיה הגיעו בצהריים (יום ב') לאשדוד, שם יצרו שרשרת אנושית, בזמן שבבריסל התכנסה מועצת האיחוד האירופי לישיבה מיוחדת בנושא גאורגיה. "באנו לפה בכדי להעביר מסר לתושבי מדינת ישראל ולעולם כולו - שאסור להשלים עם העריצות והדיקטטורה הרוסית", אמר ל-ynet אירקלי יעקובשווילי, ממארגני העצרת באשדוד.

   

  במדינות רבות בעולם - ביניהן בירת גאורגיה טביליסי - התקיימו הפגנות אנושיות בהן

  השתתפו רבבות בני-אדם. המפגינים ביקשו מהאיחוד האירופי לדרוש מרוסיה להסיג כליל את כוחותיה משטח גאורגיה ולהטיל על מוסקבה סנקציות כלכליות ופוליטיות .

   

  העצרת באשדוד נערכה בפארק העיר מול התחנה המרכזית. המפגינים החזיקו בידיהם שלטים עם תמונות ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין - עליהם נכתב "פוטין רוצח", "פוטין טרוריסט" ועוד. הם גם קראו קריאות בגנות רוסיה ותמיכה בגאורגיה, "רוסיה לא תשלוט על המחוזות שלנו".


  שרשרת אנושית באשדוד (צילום: אמיר כהן)

   

  מאז החל העימות בחודש שעבר, עוקבים יוצאי גאורגיה בארץ בעניין רב אחר הנעשה שם. חלקם שלחו תרומות ובגדים לגאורגיה. לדברי יעקובשווילי, ברגע ששמע על יוזמת השרשרת האנושית החליט כי הוא חייב לקיים אותה גם בארץ.

   

  "אני קודם כל גאורגי ואז ישראלי"

  "אני רואה את עצמי קודם כל אזרח גאורגי ואחר כך אזרח ישראלי, ולכן גם ההיענות היתה גדולה יחסית בצהרי היום החם הזה", אמר יעקובשווילי. "אני חושב שמה שקורה שם נוגע לכל אזרח ואזרח במדינת ישראל ולכל אדם בעולם, המטרה שלנו היא לבקש ממדינת ישראל להתערב בנעשה שם וכמובן גם מהעולם כולו. אסור לנו לעמוד מהצד ולראות כיצד פוגעים באחים שלנו".

   

  לגבי צעדי מחאה בעתיד, אמר יעקובשווילי: "על פי ההחלטה בבריסל נחליט כיצד להמשיך".

  עם זאת הוא אינו חושש מפגיעה ביחסים עם רוסיה: "הם מכרו טילים לאיראן ולסוריה ורק החמאס תמך בהם במאבק הזה. אם לא נעצור אותם עכשיו הם יפגעו בנו בעתיד".

   

  במקביל, יותר ממיליון בני אדם הפגינו ברחבי גאורגיה נגד הפעילות הצבאית של רוסיה במדינה ותמיכתה בעצמאותן של המחוזות הבדלנים דרום אוסטיה ואבחזיה. כך דיווחה המשטרה הגאורגית. בעיר הבירה, טביליסי, ארגנו המפגינים שרשרת אנושית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דגלי גאורגיה וישראל
  צילום: אמיר כהן
  לעזור לגאורגים. ההפגנה באשדוד
  צילום: אמיר כהן
  מומלצים